JIC MASTER se chystá na další běh kde bude pomáhat čtyřem novým účastníkům

Konference CEE Innovation & Startups Forum se blíží! Na co se můžete těšit?
10.2.2017
Rozhovor s Olgou Afanasjevou, ředitelkou soutěže General AI Challenge, která právě dnes otevírá svou první výzvu
14.2.2017

Na začátku února ohlásilo Jihomoravské inovační centrum (JIC) čtyři nové společnosti, které se zúčastní jejich programu JIC MASTER. Šestiměsíční program je jedním z nejprestižnějších v České republice. V minulosti již pomohl mnoha firmám s akcelerací jejich podnikání, z mnohých můžeme zmínit například nástroj pro analýzu fotbalových zápasů Camvision, IT platformu pro školní zařízení Edookit či geolokační hru GEOFUN.

Kdo se zúčastní prvního letošního běhu?

V únoru se brány JIC otevřely společnosti Giriton, která se zabývá softwarem pro docházku, dále SaaS pomocníku pro brokery od Turing Technology, rodinné firmě vyrábějící elektrovozítka pro handicapované řidiče Rid-E a nakonec Skinners, speciálními barefoot botami, které si můžete vzít do kapsy o jejichž úspěchu na Kickstarteru jsme vás již informovali.

Giriton se snaží nahradit tradiční píchací hodiny, které jste mohli před 20 lety najít v každé fabrice. Moderní aplikace by měla ušetřit jak čas zaměstnancům, tak i finance zaměstnavatelům. „Online docházka od Giritonu je velmi intuitivní a na rozdíl od jiných aplikací poskytuje moderní rozhraní a zároveň i sofistikované funkce, které umožňují efektivnější organizaci práce ve firmě,“  řekl o společnosti její jednatel Jan Greš.

Turing Technology vyvíjí komplexní softwarové řešení pro firmy, které se zabývají akciovým i devizovým trhem. „Náš balíček zahrnuje i další služby jako CRM a backoffice, je flexibilnější než stávající řešení dostupná na trhu a levnější než řešení na míru. Tím, že produkt poskytujeme na principu SaaS a Cloudu odpadá uživateli starost s instalací a jakoukoliv následnou správou softwaru,“  popisuje jejich produkt CEO společnosti Amir Mamaghani.

Rodinné firmy zde zastupuje Rid-E. Společnost vsadila na unikátní tříkolky poháněné elektrickým pohonem. Jejich produkt může řídit kdokoliv, protože k jeho řízení není třeba řidičského průkazu. Nicméně hlavní cílovou skupinou jsou handicapovaní a senioři se sníženou pohyblivostí.

Posledním startupem, který dostal pro tento běh důvěru je nám velmi dobře známá společnost Skinners. Kam přijdou, tam slaví úspěchy. Skinners se podařilo dobýt nejen český crowdfundingový portál Hithit.cz, ale i americký Kickstarter kde se staly jednou z nejvýdělečnějších kampaní co se oblečení týče. „Naším cílem je navázat na dosavadní úspěchy firmy a udělat ze skinnersek pevný brand, rozjet sériovou výrobu a zároveň si udržet originalitu produktu,“  prozrazuje budoucí plány zakladatel Skinners Petr Procházka.

Všem zúčastněným startupům a společnostem přejeme hodně úspěchů v jejich snažení. Už teď se těšíme, až vás, naše čtenáře, budeme informovat jak moc se podařilo tyto společnosti akcelerovat skrz JIC MASTER. Více informací o programu naleznete na jeho oficiálních stránkách ZDE.

jic-master_online