Inteligentní infrastruktura: ČNOPK a šest globálních hráčů vyhlašují startupovou soutěž

Univerzitní konference UP Business Camp oslaví jubileum, láká na příběhy úspěšných podnikatelů
2.8.2017
K oslavám dvouletého výročí působení na českém trhu si estonský přepravní startup Taxify nadělil partnerství s čínským gigantem Didi Chuxing
9.8.2017

V úterý 1.8 2017  odstartoval druhý ročník startupové soutěže Connect Visions to Solutions. Šest mezinárodních firem z různých průmyslových odvětví hledá startupy, které nabízejí nové technologie, produkty, služby a obchodní modely v oblasti inteligentní infrastruktury. Cílem je otevřít startupům dveře do globálních firem a zprostředkovat novou obchodní spolupráci. Soutěž pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) v rámci svého TopTématu Inteligentní infrastruktura. Výherce získá 4000 eur a všechny finalisty čeká dvoudenní business mentoring. Startupy mohou zasílat řešení do 30. září 2017.

V rámci platformy ČNOPK Inteligentní infrastruktura se spojily velké mezinárodní firmy Bosch, E.on, PRE, Siemens, Škoda Auto a T-Mobile. Společně se startupy hledají nové nápady a obchodní modely a chtějí posunout kupředu digitální struktury pro život v budoucnosti. „Ať průmysl 4.0 nebo smart city – je jasné, že digitalizaci nezastaví žádné státní hranice. Proto intenzivně podporujeme spolupráci v digitální oblasti mezi německými technologickými firmami a českými i mezinárodními startupy,“ vysvětluje výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer.

V hledáčku jsou řešení mimo jiné v oblastech konektivita, smart mobility, energetický management, smart city, big data nebo IoT. „Pro startupy v soutěži nejde jen o finanční výhru nebo mentoring. Nejdůležitější je, že jim připravíme půdu pro to, aby mohly navázat konkrétní spolupráci s klíčovými firmami,“ říká Lenka Šolcová, která je v ČNOPK zodpovědná za oblast inovací a startupy.

Druhý ročník soutěže Connect Visions to Solutions je poprvé vypsán prostřednictvím sítě německých zahraničních hospodářských komor (AHK) a dalších multiplikátorů ve více než 20 zemích. Startupy z celého světa se mohou hlásit ode dneška do 30. září. Vítězové budou vyhlášeni a oceněni 23. listopadu na Winners‘ Night.

TopTéma ČNOPK Inteligentní infrastruktura | partneři: Bosch, E.on, PRE, Siemens, Škoda Auto, T-Mobile, Deloitte, Roland Berger, Bavorské státní ministerstvo hospodářství a médií, energie a technologie

Více na www.intelligent-infrastructure.cz.

 

O ČNOPK: Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK), součást celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor, je se svými cca 650 členskými firmami největší bilaterální obchodní komorou v ČR. Jejím posláním je propojovat český a německý byznys a podporovat ekonomicko-politickou spolupráci obou zemí. Českým i německým firmám nabízí služby šité na míru a pomáhá jim při vstupu na sousední trh. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. Například v roce 2015 komora rozpoutala v ČR diskuzi k tématu průmysl 4.0 a v roce 2016 zorganizovala soutěž „Connect Visions to Solutions“, jejímž cílem bylo propojit etablované firmy z průmyslu se startupy.