Incomaker nahrazuje „markeťáky“. Na Fundliftu poptává 5 milionů

INVENTI zve zájemce na novou Akademii. Objevte tajemství Frontendu
1.3.2018
Kosmický inkubátor ESA BIC otevřel pobočku v Brně
7.3.2018

Incomaker je česko-portugalský startup, který pomocí vlastního inteligentního softwarového řešení zbavuje firmy starostí s marketingem. Společnost dnes spustila investiční kampaň na platformě Fundlift, kde poptává financování formou emise dvouletých konvertibilních investičních certifikátů ve výši pět milionů korun s úrokovou sazbou 10 % p.a.

 

Incomaker poskytuje cloudové řešení automatizace marketingu zejména pro malé a střední firmy. Nahrazuje lidské marketéry inteligentními algoritmy a svým zákazníkům tak šetří náklady na marketing a zvyšuje jeho efektivitu.

 „Chceme změnit způsob, jak firmy – zejména ty malé – dělají svůj marketing. Myslíme si, že lidského mozku je škoda na to, aby naklikával kampaně do počítače, což je přesně to, co si 90% současných marketérů představuje jako svou práci. My v Incomakeru věříme, že v blízké budoucnosti takovou práci nahradí stroje a chceme tomuto vývoji jít v čele. Skuteční marketéři se ale o místa bát nemusí – naopak, budou mít víc času na kreativu a strategii,“ uvádí Tomáš Šalamon, CEO a spoluzakladatel Incomakeru.

Software Incomaker dovede snadno realizovat marketingové kampaně mailem, skrze sociální sítě, web, blogy, mobilní aplikace a další média, a to vše najednou. Výhodou Incomakeru je, že jediné integrované softwarové řešení pokrývá v oblasti digitálního marketingu podstatnou část potřeb menších a středních firem. To jim šetří náklady na provoz, implementaci i na školení. Zákazníci také oceňují schopnosti Incomakeru sbírat velká množství dat z kampaní, z webu, ze sociálních sítí či z jiných informačních systémů a následně je analyzovat a získávat z nich cenné informace pro automatizaci marketingu. Dokáže také upozornit, pokud se vyskytnou zajímavé informace o webovém provozu, konkurenci a dalších podstatných skutečnostech. Využívá k tomu systémy big data a prostředky umělé inteligence.

Incomaker se i díky svým česko-portugalským kořenům od počátku zaměřuje na mezinárodní trhy. V roce 2016 byl projekt oceněn  vysoce prestižním grantem z programu Horizon 2020 Evropské komise, který financuje nejinovativnější projekty. Zároveň byl teprve sedmou českou společností, která v tomto programu uspěla. V roce 2017 firma zahájila své první prodeje a otestovala si tržní přijetí produktu. V následujících letech plánuje růst nejprve především na evropském trhu, a poté i na trhu globálním.

O Incomaker:

Incomaker je česko-portugalská firma, která vytvořila vlastní inovativní nástroj pro automatizaci marketingu. Pomocí umělé inteligence a dostupných dat dokáže nástroj navrhnout, naplánovat a realizovat cílené marketingové kampaně za zlomek času a nákladů. Společnost tak řeší tíživý problém marketingu zejména malých a středně velkých firem, které mnohdy nemají žádnou znalost ani kapacity na řešení marketingu. Incomaker jim tímto přináší komplexní řešení s jasně měřitelnými výsledky.

 

O Fundliftu:

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 28 projektů, z toho 24 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise.  Celková zafinancovaná částka již přesáhla 163 milionů korun.

O Roklenu:

Fundlift je součástí finanční skupiny Roklen, která byla založena v roce 2014 jako první česká FinTech investiční banka. Roklen nabízí finanční služby podnikatelům, společnostem i privátním klientům: devizové směny a platby RoklenFx, služby Corporate Finance, ekonomické a finanční zpravodajství Roklen24.cz, obchodování s cennými papíry a investičními instrumenty a služby asset managementu. Roklen podléhá regulatornímu dohledu České národní banky.