Hackathon Zásilkovny a Inventi bude hledat technologické řešení pro neziskovky

Mezinárodní výzkum: Stát by se měl více zaměřit na podporu soukromého podnikání žen
22.5.2018
Soutěž Digital Challenge nabízí získat až 100 tis. EUR na podporu růstu vaší firmy
29.5.2018

Hackathon s názvem „CODIT Hack for Help“, který má pomoci neziskovým organizacím, je akce předních českých vizionářů a podnikatelů v oblasti moderních technologií. Cílem tohoto hackathonu je vytvořit technické řešení pro potřeby dvou neziskových organizací – Fóra dárců a Nadace Partnerství, a pomoci tak dobré věci. CODIT se koná 25. a 26. května. Zájemci o účast se mohou registrovat na www.cod-it.cz. Cena pro členy vítězného týmu bude účast na prestižní odborné konferenci v některé z evropských zemí.  

 

„CODIT je skvělá platforma, kde společně vymyslíme a nakódujeme velké věci. Pomůžeme, a ještě se u toho dobře pobavíme. Našim cílem je propojovat vývojáře z různých firem, seniorní technologické mozky se studenty, zkoušet nové technologie, a především podpořit neziskovky, které naši pomoc potřebují. Věřím, že první ročník hackathonu je počátek něčeho, co v průběhu času získá skvělou pověst jako místo, kde se vymýšlejí a následně realizují zajímavé projekty,“ říká zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.

„Hned, když jsem potkal Simču, tušil jsem, že společně vymyslíme něco, co bude měnit svět k lepšímu. A CODIT je přesně ten typ akce, kde svět k lepšímu skutečně měnit budeme. Spojení programátorských mozků s cílem vytvořit něco lepšího pro lidi z neziskových organizací, to tady ještě nebylo,“ doplňuje spoluzakladatel Inventi Jan Kaštura.

„Projekt propojit svět lidí z IT se světem neziskovek se mi líbil od první chvíle. My bohužel často nemáme peníze na realizaci potřebných technologických vylepšení a tady máme možnost dostat hotové řešení od těch nejlepších v oboru. Doufám, že tohle nebude poslední ročník a v dalších letech společně vymyslíme další super věci,“ Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

Jaké bude konkrétní zadání?

Účastníci hackathonu CODIT Hack for Help budou pro Fórum dárcovství pomocí moderního BI nástroje (např. PowerBI, Qlik) hledat cestu k rozšíření porfolia datových reportů, pro Mapu dárcovství vymýšlet webovou aplikaci a pro Nadaci Partnerství, konkrétně pro kampaň Stromy svobody, budou stavět zcela novou mobilní aplikaci.

O tom, který z týmů připraví pro neziskovky nejlepší řešení, rozhodne odborná porota. Ta bude posuzovat jak IT a byznys stránku navržených řešení, tak také jejich využitelnost v praxi z pohledu neziskových organizací.

CODIT Hack for Help je určen analytikům, UI/UX designerům, frontend/backend developerům nebo developerům mobilních aplikací. Na splnění cíle bude pracovat až deset týmů složených z 2 – 4 členů. Tým si zvolí své zadání a sám si vybere technologie, které si chce vyzkoušet nebo se otestovat v jakém technologickém směru si chce rozšířit obzory. Během celé akce budou moci účastníci využívat rady seniorních poradců – mentorů. Budou to Jan Vintr, IT ředitel skupiny Packeta, kam patří Zásilkovna, Jan Kosnar, technický konzultant ve firmě Inventi a Petr Schefza, IT ředitele v Robeeto.

Pro účastníky bude připraveno perfektní zázemí, hodně dobrého jídla, pití a samozřejmě hektolitry kávy. K dispozici bude Chillout zóna s fotbálkem, PS4 a VR.