Grand finále soutěže pro ICT startupy poprvé v Liberci

Kiwi.com láká zájemce o programování v JavaScriptu do Barcelony, nabízí voucher na letenku a ubytování
15.2.2018
CzechAccelerator už probíhá i v Silicon Valley. Jaké jsou první dojmy českých startupů?
19.2.2018

5. března 2018 proběhne v Kulturním centru Vratislavice 101010 v rámci Startup Europe Weeku soutěž startupů. Jde o historicky první libereckou startupovou soutěž určenou pouze pro týmy, které se na ni připraví během 2 denního Boot Campu 3. a 4. března 2018.

6 vybraných startupů dostane zpětnou vazbu od profesionálů z praxe a hlavně příležitost zaujmout investory a diváky během veřejné prezentace formou 4 minutového pitche. Vítězný tým bude mít šanci přednostně se účastnit akceleračního programu, který bude probíhat po dobu šesti týdnů v květnu a červnu 2018 pod záštitou Libereckého kraje.

Akcelerační program připravuje DEX Innovation Centre, a to přímo v nově vzniklém Lipo.inku, podnikatelském inkubátoru Libereckého kraje. DEX Innovation Centre vidí v libereckém regionu velký potenciál pro rozvoj technologií a podnikání, a proto pořádá Boot Camp, který vyvrcholí grand finálem a soutěží, ale i další akce pro inovátory a podnikatele. „Spolupracujeme s evropskými startupy a svoje zkušenosti bychom rádi přenesli právě do libereckého regionu a pomohli začínajícím firmám v jejich rozvoji a vstupu na mezinárodní trhy,“ uvádí Jan Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre.

V programu Startup Europe Weeku vystoupí inspirativní liberecký startup HardWario, který má za sebou úspěšnou crowdfundingovou kampaň na Indiegogo, a VIAALTA, startup, který vyhrál národní kolo českého PowerUp! a uspěl v mezinárodní konkurenci 12 evropských startupů, kde skončil jako třetí nejlepší.

MÁTE INOVATIVNÍ PROJEKT? Nepropásněte příležitost vyhrát tuto soutěž a získat rady, zkušenosti a pozornost pro svůj startup. Již zbývají poslední volná místa v Boot Campu. Účast je zdarma a zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.dex-ic.com.