Estonský start-up Pipedrive plánuje v České republice najmout 100 lidí

Nastartujte a akcelerujte!
26.9.2018
Podnikatelská průpravka vol.II se blíží. Zhruba takto vypadal první ročník
2.10.2018

Pipedrive, obchodní CRM start-up s pobočkami v Tallinu a Tartu (Estonsko), New Yorku, Lisabonu a v Londýně, nyní otevírá kancelář v Praze. Praha se tak stane pátou mezinárodní lokalitou této společnosti. Nová pobočka zaměstná vývojáře, produktové manažery a softwarové designéry. Celkem by měl jejich počet v průběhu tří let narůst až na 100 lidí. Zaujmout na nenasyceném trhu práce IT odborníků chce svou firemní kulturou, za kterou získal ocenění SalesTech Award 2017, Dream Employer v Estonsku 2018 nebo Nejlepší zaměstnavatel v soukromém sektoru v Estonsku 2016.

Aby se Pipedrive představil na pražské technologické scéně a mohl zahájit nábor, uspořádal 26. září v pražském co-workingovém prostoru HUBHUB panelovou diskuzi ve spolupráci se společností Startup Grind Praha. Téma diskuze se vztahovalo k aktuálnímu problému Pipedrive v Česku, a to odhodlání vstoupit na nový trh jako zaměstnavatel, i když samotná značka nepatří v Česku k příliš známým. Cílem je vybudování silného inženýrského týmu, který rozšíří globálního start-up a naváže na 8 let vyvíjený jedinečný a inovativní CRM systém.

Cílem společnosti Pipedrive je podílet se na komunitě místních start-upů, stát se známým zaměstnavatelem v České republice a vytvořit novou pobočku v Praze jakožto strategickou součást společnosti. Během tří let investujeme 350 milionů korun, aby byla naše pražská inženýrská pobočka plně funkční a aby zde pro Pipedrive mohlo pracovat alespoň 100 lidí,uvedl Tomáš Řehoř, ředitel společnosti Pipedrive v Praze.

Pipedrive doufá, že s novou kanceláří zaměřenou na vývoj a design produktu využije zkušeností a talentu místní IT komunity. CTO společnosti Pipedrive, dříve významný člen týmu pracujícího pro Skype, Sergei Anikin, uvedl: „V Pipedrive máme několik velkých cílů, kterých chceme dosáhnout. Jde i o rozvoj technologií AI, strojního učení a dalších přicházejících, nebo teprve vznikajících technologií. To je budoucnost prodeje, budoucnost, v jejímž čele si přejeme být. Talent a zkušenosti, které nabízí Praha, jsou klíčové pro to, abychom se tam dostali.

Anikin dodává, že pro společnost Pipedrive je důležité investovat do podnikové kultury a nabízet inspirativní a motivující pracovní podmínky, které jsou vysoce ceněny současnými i budoucími zaměstnanci.Existuje několik stanovených kritérií pro start-upy a technologické firmy, jak přitáhnout talenty. Od moderních kancelářských prostorů, technologického vybavení, až po podporu rozmanitosti – to je už dáno dnešní dobou. Aby ale byli naši programátoři iniciativní, více angažovaní a motivovaní, rozhodli jsme se změnit způsob, jakým fungujeme a pracujeme. Aplikujeme stejný vývojářský model, jaký používají Spotify, Here maps, Facebook a další. Místo toho, abychom najímali programátory a dělili je do konkrétních týmů, na konkrétní funkce produktu, dáváme jim nyní mnohem větší svobodu při výběru problému, který je třeba vyřešit. Každý se může věnovat tomu, co ho z aktuálních výzev zaujme a nadchne. Tento model nám pomáhá zkrátit čas vývoje nových funkcí.

Více informací o Pipedrive: Pipedrive je ideálním nástrojem pro obchodníky v rostoucích firmách – jde o prodejní CRM platformu. Pipedrive drží věci v pohybu, pomáhá posouvat aktivity vpřed a zastavit ty, které nesměřují k cíli. Významnou měrou snižuje míru administrativy. Pipedrive zajišťuje, že prodejní aktivity zůstávají správně zacílené, ambiciózní a realistické. Dnes má ve 170 zemích 75 000 zákazníků z více než stovky odvětví.

Společnost Pipedrive, založená v Estonsku, je součástí rozkvětu estonské technologické scény, která na tak malou zemi nabízí pozoruhodný počet úspěšných start-upů. Na takto malou zemi už čtyři start-upy dosáhly na hodnotu přesahující 1 miliardu dolarů. Jen za první pololetí 2018 bylo v Estonsku investováno do začínajících podniků více než 250 milionů dolarů, z toho jen Pipedrive získal 50 milionů dolarů. Mezi investory nechybí společnosti jako Insight Venture Partners, Bessemer Venture Partners, Atomico, Rembrandt Venture Partners nebo Paua Ventures. S 1,3 milionu obyvatel je Estonsko považováno za šampióna technologické scény a evropskou Silicon Valley.

Více než polovina zaměstnanců Pipedrive se soustředí na vývoj produktu, zbytek potom pracuje v oblasti zákaznické podpory, marketingu, obchodním oddělení, interním IT, HR a financích. 32 % zaměstnanců Pipedrive tvoří ženy. Pipedrive má kanceláře v pěti zemích, ale 71 % pracuje v jedné ze dvou kanceláří v Estonsku. Zbytek pak v Lisabonu, New Yorku, Londýně a Praze. Tato čísla se v následujících letech budou měnit, neboť Pipedrive očekává v Praze i Lisabonu rychlý nárůst.

Podle porovnání průzkumu spokojenosti zaměstnanců vedenou Comparable.com, platformou poskytující informace o kultuře a odměňování ve veřejném a soukromém sektoru, patřil Pipedrive v roce 2017 mezi 15 nejlepších společností v oblasti IT vývoje. V roce 2018 získala společnost Pipedrive cenu Best CEOs for Women, Best CEOs for Diversity, and Best Company Leadership . Na základě 1 210 poskytnutých hodnocení a 70 účastníků z Pipedrive jsou zaměstnanci společnosti velmi spokojeni s dosavadní zkušeností ve firmě. Celkové skóre kultury společnosti činí 91/100, hodnocení A + zahrnuje hodnocení zaměstnanců na základě jejich zpětné vazby v kategoriích odborný vývoj, eNPS, gender a další.

  • Estonský start-up Pipedrive získal cenu Nejlepší zaměstnavatel v Estonsku 2018.
  • Zaměstnává více než 400 lidí 40 různých národností v 5 zemích.
  • Zahajovací akce s panelovými diskusemi se věnovala výzvám spojeným se vstupem společnosti na nový trh jakožto zaměstnavatele a otázkám, jak vybudovat od začátku inženýrský tým, rozšířit globální start-up a zůstat při tom inovativní.

Volné pozice v Praze:

  • Full Stack Developer
  • Front End Developer
  • Back End Developer
  • Product Manager
  • Product Designer
  • Recruiter
  • Office Manager