Ecocapsule® poprvé v České republice

HackPrague, největší hackathon v ČR, přiveze experta na umělou inteligenci z Facebooku
4.6.2018
Studie Startup Report potvrzuje jasný trend – České startupy zažívají boom
7.6.2018

Slovenská společnost Ecocapsule®, známá po celém světě díky unikátnímu návrhu soběstačného mobilního mikrodomu, představila svůj produkt investorům a médiím 4. června v pražské Cargo Gallery. Firma v současnosti vyrábí první, exkluzivní sérii mikrodomů, limitovanou na padesát kusů. Poté, co byl zákazníkovi v Japonsku dodán první kus Ecocapsule®, se momentálně připravují exempláře určené do Austrálie, USA a různých zemí EU.

Slovenská společnost Ecocapsule® poprvé představila svůj unikátní mobilní mikrodům v České republice. Prezentace byla určená potenciálním investorům a médiím. Odehrála se v atraktivním prostoru lodi Cargo Gallery na pražském Smíchově.

V současnosti se firma Ecocapsule® soustřeďuje na výrobu první, exkluzivní série mikrodomů, která je omezená na padesát kusů. Tato série je určená pro trhy v Japonsku, USA, Austrálii a EU. Mezi klienty, kteří si objednali Ecocapsule® z první série, patří i jedna hollywoodská celebrita. V průběhu roku plánuje společnost vyrobit a dodat zákazníkům produkty celé první série a během příštího roku spustit výrobu druhé, cenově dostupnější série, která už bude určená pro globální trh.

Kromě výroby společnost Ecocapsule® v těchto dnech uzavírá druhé kolo investice, zastřešované česko-slovenskou crowd-investingovou platformou Crowdbery. Prostřednictvím investice chce zajistit vybudování mezinárodní obchodní sítě a výrobních kapacit určených pro sériovou výrobu Ecocapsule®.

Slovenská společnost Ecocapsule®, založená v roce 2015, vyrábí energeticky soběstačný, mobilní mikrodům stejného názvu. Je vybavený solárními panely a větrnou turbínou. Navíc dokáže sbírat dešťovou vodu a také filtrovat vodu z přírodních zdrojů, takže je nezávislý na inženýrských sítích. Umožňuje tak lidem přežít mimo civilizaci téměř kdekoli na světě. Ecocapsule® je víceúčelové zařízení. Dá se použít jako dům, karavan, hausbót, hotel, výzkumná stanice apod.