Dobývejte zahraniční trhy na obou stranách Pacifiku

Zemědělci hlídají svoji sklizenou úrodu díky IoT senzorům
11.10.2018
Virtuální hokejový trénink Sense Arena je na trhu. Novými společníky Sense Areny se stali David Pastrňák a Aleš Volek
12.10.2018

CzechInvest přijímá přihlášky českých start-upů do projektů CzechMatch a CzechDemo

 

–    CzechMatch – příjem přihlášek od 2. 10. do 2. 11. 2018 (III. výzva)

–    CzechDemo – příjem přihlášek od 2. 10. do 22. 11. 2018 (VIII. výzva)

  • účastníky čeká začátkem roku 2019:

–    setkání s odborníky v Singapuru a San Franciscu

–    prezentace na konferenci Slush Tokyo

Ověřit životaschopnost svého produktu na zahraničním trhu, ať už na konferenci či během osobních setkání s místními odborníky, si mohou další české start-upy s pomocí projektů CzechMatch a CzechDemo agentury CzechInvest. Přihlášky začínajících inovativních firem, které by chtěly začátkem příštího roku vycestovat na konferenci Slush Tokyo nebo osobně poznat start-upovou komunitu v Singapuru a San Franciscu, přijímá CzechInvest do 2., potažmo 22. listopadu 2018.

Projekt CzechMatch pomáhá start-upům otestovat správné nastavení jejich byznys modelu prostřednictvím osobního kontaktu se zahraničními odborníky. Na setkáních zprostředkovaných přímo CzechInvestem získají zpětnou vazbu a rady ohledně vstupu na zahraniční trh a mají možnost uzavřít nové obchody, navázat partnerství a zaujmout investory. Dosud CzechInvest zprostředkoval setkání pěti start-upů v Singapuru, do konce roku chystá další v New Yorku a Londýně. Přihlášky do projektu CzechMatch k účasti na akcích v Singapuru a San Franciscu, které se budou konat v lednu a únoru 2019, je možné poslat agentuře CzechInvest nejpozději do 2. listopadu 2018.

„Přijeli jsme do Asie, abychom prozkoumali nové trhy a příležitosti. Je to úplně skvělé prostředí, byli jsme na obchodních schůzkách jak v Singapuru, tak v Indonésii a Vietnamu. Vnímáme to jako ideální způsob, jak se dostat s byznysem z Evropy do světa,“ popisuje své zkušenosti z několikadenního pobytu v Asii letos v červnu Jiří Voříšek z MiHybrid.

Za podpory projektu CzechDemo se mohou české start-upy účastnit vyhlášených mezinárodních start-upových technologických akcí, jako jsou CES, Slush či TechCrunch Disrupt, a prezentovat zde svůj produkt či službu. Na místě pro ně CzechInvest zároveň připravuje řadu přednášek, workshopů a networkingových setkání, kde mohou navázat důležité kontakty. Za uplynulé dva roky CzechInvest vyslal na 11 konferencí a veletrhů po celém světě již 57 start-upů. Přihlášky do projektu CzechDemo k účasti na konferenci Slush Tokyo 2019 je možné poslat agentuře CzechInvest nejpozději do 22. listopadu 2018.

 

„Je to něco mezi byznys eventem, TED konferencí a hudebním festivalem. S naším projektem jsme se přesně trefili do toho, co teď v Japonsku a vůbec v celé Asii klienti řeší. Bez podpory programu CzechDemo bychom se ale na podobnou událost neměli šanci podívat a nepodařilo by se nám ani navázat v Japonsku první partnerství,“ přiznává David Spáčil ze 60seconds, který se letos v březnu zúčastnil technologické konference Slush Tokyo.

Projekty na podporu start-upů agentury CzechInvest jsou realizovány z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Více informací na www.podporastartupu.cz.