DIVR Labs proměňuje sny o virtuální realitě ve skutečnost

Singularity University přichází ze Silicon Valley do Prahy – před globální tech špičkou bude prezentovat pětice českých startupů
20.2.2018
Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již podeváté pomůže začínajícím podnikatelům s rozjezdem firmy
26.2.2018

Pražské vývojářské studio DIVR Labs dostalo v loňském roce finanční investici ve výši 1 mil. USD na podporu vývoje projektu s globálním potenciálem v oblasti zážitkové „virtual reality“ (VR).

DIVR Labs vyvíjí unikátní multismyslový zážitek Golem VR – hru kombinující nejnovější dimenzi VR s pohybem ve skutečném světě, ve které se hráč ponoří do prostředí staré Prahy a potká legendárního Golema. Dosud největší VR atrakce v Evropě bude spuštěna v pražském obchodě Hamleys na přelomu dubna a května 2018. Cílem studia je následně distribuovat Golema a podobné koncepty her po celém světě.

„Pozice studia DIVR je unikátní nejen v domácích podmínkách, ale i v rámci Evropy a světa. Celé odvětví pokročilých VR atrakcí je totiž stále na začátku cesty a my máme šanci stát se spíše lídrem než následovníkem,“ popisuje odvážnou vizi budoucnosti Lukáš Burda, ředitel společnosti.

O DIVR Labs

Pražské vývojářské studio DIVR Labs vzniklo v červnu 2016 a ještě v témže roce vypustilo do světa svůj první herní počin Blue Effect, který se stal rovněž první českou hrou vytvořenou speciálně pro virtuální realitu. Hra zaznamenala úspěch u domácího i světového publika a u kritiků, čímž studio DIVR získalo pověst uznávané autority na poli VR entertainmentu.

Za založením společnosti DIVR Labs stojí Jan Galgonek, zakladatel a ředitel skupiny Adexpres Group, kterou v roce 2016 prodal mezinárodní skupině Dentsu Aegis. V létě 2017 investovali do společnosti sérioví podnikatelé Jerry Javornický a Adam Paclt, známí například ze svých firem IceWarp a SpaceKnow, i investoři Nextech Ventures a Reflex Capital, v jejichž čele stojí zakladatel internetového obchodu CZC Josef Matějka a zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc. „Možnost propojení virtuální reality a reálného světa na příběhu Golema s ohledem na možnosti škálování podnikání i do jiných světových lokací je unikátní kombinace. Poprvé v rámci CEE regionu budou mít zákazníci možnost ochutnat VR v pohybu. Rádi budeme součástí příběhu DIVR Labs,“ uvádí k vyhlídkám nové formy zábavy Matějka.

Lukáš Burda, CEO DIVR Labs