Další český startup si připsal milionovou investici. Runecast získal 1,6 mil. EUR od dvou investorů

Rozhovor s Tomášem Poskerem z českého startupu Oscar Senior, který slavil úspěch na Wolves Summit
25.4.2017
Rozhovor s Jakubem Hladíkem, matadorem v oblasti startupů a podnikání
2.5.2017

Brněnský startup Runecast oznámil uzavření investičního kola, které mu ve výsledku přineslo 1,6 mil. EUR od dvou investičních společností, českých Credo Ventures a slovenské Limerock Fund Mananer. Credo Ventures je v poslední době velmi aktivní při investování do nadějných českých startupů.

Credo Ventures investuje do českých startupů

Z posledních investicí můžeme jmenovat například tu do pražskéhostartupu IP Fabric, jenž získal 1,3 mil. EUR či herního startupu Gamee, který obdržel 2,2 mil. USD od několika investorů, včetně Credo Ventures.

Runecast má k dispozici skvělý tým s globálními ambicemi ve střední Evropě. Na projektu pracovali tři roky a podařilo se jim vytvořit unikátní produkt pro VMware zákazníky z celého světa. Přesně do takovýchto společností rádi investujeme v Credo Ventures,“ zhodnotil důvody investice do českého startupu jeden z partnerů Credo Ventures, Andrej Kiska.

Runecast má zakazníky na třech kontinentech

Runecast se na české startupové scéně neobjevil z čistého nebe. Svoje aktivity už rozvíjí několik let a mezi jeho zákazníky můžeme najít společnosti z celého světa jako jsou Verizon Wireless, German Aerospace Center, FujiSoft, Zoner NCC Media a mnohé další.

Brněnský startup se zabývá vývojem monitorování v reálném čase a prediktivní analýzou pro prostředí VMware. Unikátní nástroj pomáhá zákazníkům využívat VMware prostřední proaktivně, místo reaktivně tak, jak to dělá většina uživatelů. Co přesně to znamená? Díky této změně by mělo docházek k méně výpadkům, což zaručí nejen vyšší bezpečnost a ve především i nižší náklady na provoz.

Jsem velmi rád, že se nám podařilo přilákat některé z nejlepších investorů v našem regionu. Investici hodláme použít na rozšíření prodejní sítě,“ řekl k investici spoluzakladatel a CEO Runecast, Stanimir Markov.

Pro brněnský startup se nejedná o první úspěch. Již v roce 2014 obdrželi pre-seed investici v hodnotě 140 000 EUR od českého investora Opifer. První peníze startupu umožnili složit mezinárodní tým se spoustou zkušeností s VMware prostředím.

shutterstock_521889619
shutterstock_360692168