Další česká společnost získala dotaci z prestižního programu Horizon 2020!

Rok 2016 v českém startupu Manta Tools
4.1.2017
Český startup Oscar Tech slaví na CES v Las Vegas úspěch
9.1.2017

Je nám milou povinností ohlásit, že další česká společnost získala prostředky v rámci prestižního evropského programu podpory malých a středních podniků Horizon 2020 SME Instrument.

Touto společností je biotechnologický spin-off Masarykovy Univerzity v Brně (MU) – Enantis. Věnuje vývoji produktů na hojení ran, které vychází z výsledků aplikovaného výzkumu bílkovin. K úspěchu a získání grantu vedla spolupráce s předními vědeckými představiteli z několika fakult MU, a také podpora Jihomoravského inovačního centra.

Produkt, který by firma ráda uvedla na trh, ještě není zdaleka hotový, ale evropský grant ve výši 30 mil. Kč by měl pomoci přenést poznatky z výzkumu do praxe. „Z Evropské unie jsme dostali finance na to, abychom nalezli nosič, na který se bude dát růstový faktor nanášet. Součástí projektu je také fáze preklinického testování, v němž se ověřuje bezpečnost a účinnost produktu,“ řekla o dotaci ředitelka Enantis Veronika Štěpánková. Enantis uspěl již minulý rok v takzvané první fázi programu SME Instrument, když obdržel 1,5 mil. Kč na vytvoření studie proveditelnosti.

Jedná se tak o další úspěch českých inovativních společností. Minulý rok, jako první česká firma, obdržel dotaci český start-up Incomaker, který se specializuje na analyzování dat za účelem zlepšení marketingových aktivit.

Doufáme, že to není naposledy, kdy informujeme o úspěších českých společností v prestižních programech, jako jsou Horizon 2020 SME Instrument.

active-nerve-cell-in-human-neural-system