Connect Visions to Solutions 2018: Inovační soutěž otevře startupům a nově i studentům dveře na globální trh

Retailys.com s.r.o. získal od investorů 8,75 milionů korun
30.7.2018
Do soutěže Deloitte Technology Fast 50 se přihlásilo 33 českých technologických firem
6.8.2018

Mezinárodní startupová soutěž Connect Visions to Solutions vstupuje do třetího ročníku. Vedle startupů propojí s globálními firmami nově i studenty. Tématem soutěže pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK) jsou inovativní řešení v oblasti inteligentní infrastruktury. Finalisté získají přímý postup do užšího výběru předního akcelerátoru Techstars Berlin, na vítěze čeká finanční odměna 4000 eur. Startupy a studenti mohou zasílat řešení do 30. září.

„Už třetím rokem úspěšně propojujeme velké mezinárodní firmy s inovátory z řad startupů a společně posouváme kupředu digitální infrastrukturu. Letos vůbec poprvé v soutěži dáváme šanci také studentům. Právě ti jsou nevyčerpatelným zdrojem novátorských a neotřelých nápadů,“ přiblížil záměr soutěže výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer.

Partnery letošního ročníku jsou firmy ČSOB, E.on, PRE, Škoda Auto a T-Mobile. Každá z nich vypsala stěžejní témata, pro něž mají účastníci soutěže navrhnout řešení. V hledáčku jsou nové technologie, služby i obchodní modely mimo jiné v oblastech smart mobility, energetický management nebo internet věcí. ČNOPK tak inovátorům připraví půdu pro to, aby navázali spolupráci s klíčovými hráči na trhu, a to bez ohledu na umístění v soutěži.

Vítězové soutěže budou vyhlášeni 27. listopadu na Winners‘ Night v Praze. Všech pět finalistů poputuje přímo do užšího výběru akcelerátorského programu berlínské pobočky Techstars, který celosvětově patří mezi top 3 podnikatelské akcelerátory. Celkový vítěz si odnese finanční odměnu 4000 eur.

Soutěž Connect Visions to Solutions probíhá v rámci TopTématu „Inteligentní infrastruktura“ Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Pod záštitou ČNOPK hledají významné mezinárodní firmy, startupy, města a obce nové nápady a technologie a společně utvářejí digitální strukturu budoucnosti.

Startupy a studenti z celého světa se mohou hlásit do 30. září.

TopTéma ČNOPK „Inteligentní infrastruktura“ | partneři: ČSOB, E.on, PRE, Škoda Auto, T-Mobile. Více na www.intelligent-infrastructure.cz

O ČNOPK

Česko-německá obchodní a průmyslová komora letos slaví 25 let své existence. ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor. Jejím posláním je podporovat česko-německý byznys a ekonomickou spolupráci obou zemí. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. V roce 2015 komora v ČR rozpoutala diskuzi k tématu průmysl 4.0 a od roku 2016 organizuje soutěž Connect Visions to Solutions. Tyto aktivity komora v roce 2017 prohloubila TopTématem „Inteligentní infrastruktura“.