CleverAnalytics spouští partnerský program a cílí na globální miliardový trh

Češi předvedli inovativní aplikaci na konferenci Slush Tokyo
25.2.2019
FabLab Experience: První digitální pojízdná laboratoř v Česku vyjela do škol
27.2.2019

Brněnská společnost CleverAnalytics má se svou platformou pro lokační analýzu globální ambice a spouští proto nový partnerský program, jehož cílem je umožnit využívání platformy co nejširšímu spektru uživatelů z celého světa. Dle společnosti Gartner nese trh s lokační analýzou značný potenciál a jeho velikost je odhadována na 20 miliard USD v roce 2022.

CleverAnalytics spustila partnerský program v pilotní verzi v srpnu 2018. Od té doby spolupracuje například s českými společnostmi Bizztreat, Alook Analytics nebo londýnskou společností Color of Data. K dalším zahraničním uživatelům patří např. libanonská společnost Geomarketers nebo kyperská firma Consultics. Od února 2019 je pak partnerský program otevřen v plném rozsahu. Obchodní aktivity CleverAnalytics se v první fázi zejména zaměří na sousedící německy hovořící trhy a Velkou Británii. Společnost si však uvědomuje globální potenciál platformy a v budoucnu se soustředí i na další oblasti.

Platforma CleverAnalytics umožňuje snadno analyzovat interní a externí data v prostorovém kontextu a odhaluje souvislosti, které v grafech a tabulkách běžných reportovacích systémů zůstávají skryté nebo není možné je analyzovat a reportovat najednou. To podstatné je, že umožňuje koncovým uživatelům na jakékoliv řídící nebo analytické úrovni snadno provádět analýzy, které jim dříve nebyly dostupné  a to vše v geolokačním kontextu.

Naši partneři se specializují na sofistikované datové analýzy. Až doposud museli používat řadu specializovaných programů, které jim pomáhaly řešit nejrůznější problémy jejich klientů. Pro prostorové analýzy museli ale mnohdy vyvíjet řešení jednotlivým klientům na míru. Platforma CleverAnalytics jim ovšem přináší možnost řešit těžko uchopitelné analýzy dat nad mapou s mírou detailu a interaktivitou, která je doposud na světě unikátní,” říká Jan Kovář, obchodní ředitel společnosti CleverAnalytics.

Přirozenými partnery společnosti jsou malé i velké analytické a konzultační firmy, IT firmy i různé datové společnosti. Okruh potenciálních partnerů a zákazníků je tedy velmi široký a bezpochyby celosvětový.

Partnerům  poskytuje CleverAnalytics i „ready to use“ otevřené datové sady

Snažili jsme se, aby byl náš program pro partnery maximálně atraktivní. Poskytujeme jim nejen analytickou platformu, ale také řadu otevřených datových sad, které práci s platformou dále usnadňují. Kromě toho jsme připravili řadu konkrétních oborových řešení, například pro velké e-shopy, oblast retailu, bankovní sektor, ale třeba i pro kurýrní firmy zabývající se rozvážkami jídla nebo nákupů. Přednastavené reporty tak mohou ušetřit až 80 % času potřebného k doručení finální analýzy. Uživatelé platformy CleverAnalytics tak díky tomu nemusí znovu vymýšlet některé složitější reportovací postupy jako je například práce se zákaznickou stopou digitálního a kamenného kanálu pro optimální nastavení celého prodejního omnikanálu, či jiné složitější analýzy,” vysvětluje Jan Kovář. Přestože CleverAnalytics není poskytovatelem dat, ale platformou pro jejich analýzu, pomáhá tak svým partnerům i díky zpracovávání otevřených datových sad.

O CleverAnalytics

Společnost CleverAnalytics vznikla v roce 2015 odštěpením od své mateřské společnosti CleverMaps. Obě společnosti jsou součástí technologického a inovačního fondu MindForge Group. Start-up CleverAnalytics vyvíjí cloudovou platformu pro lokační analýzu. Aplikace je určena především pro manažery středních a velkých B2C společností, kterým pomáhá vidět jejich byznys v kontextu prostoru. Platforma je využitelná v každém odvětví a oboru lidské činnosti, kde odpověď na otázku “kde” pomůže zlepšit rozhodovací procesy a řízení firmy.