Na český trh prodeje letenek vstupují letenkylevne.cz

Chcete vlastnit legendu Čezeta? Kupte si elektrickou motorku nebo podíl ve firmě
27.3.2018
INVENTI expanduje do Německa, první pobočku otevírá poblíž Mnichova
29.3.2018

Nová služba se zaměří výhradně na českého zákazníka, kterého chce zaujmout atraktivními benefity i celkovou výhodností nabízených letenek.

Skupina WEB SHOP FLY (WSF) v čele s Vítem Rosbergem rozjíždí po globální službě Trip.market nový projekt v oblasti cestovního ruchu. Tentokrát se bude zaměřovat na prodej nejvýhodnějších letenek z hlediska kombinace ceny a služeb. Projekt letenkylevne.cz cílí především na českého zákazníka a nabídne unikátní způsob vyhledávání i širokou nabídku letů. Na začátku roku společnost rovněž uzavřela partnerství se světovým lídrem na poli vyhledávání letenek Skyscanner.

Služba letenkylevne.cz chce nabízet skutečně nejvýhodnější letenky, klade proto důraz nejen na jejich cenu, ale stejně tak na pohodlí a komfort při cestování i během samotného procesu nákupu letenky. Vyvíjí produkt tak, aby bylo možné letenku koupit na pouhých několik kliknutí. Vychází z vlastních zkušeností získaných během rozjezdu online cestovní kanceláře Trip.market. Cílit bude výhradně na českého zákazníka, postupně však budou spouštěny stejné služby pod vlastní značkou na dalších světových trzích; první demo provoz je aktuálně spuštěn na Slovensku (letimelacno.sk).

Komplexnost v prodeji letenek

Všestranná výhodnost služby, na kterou se zakladatelé WSF soustředili při spouštění Trip.marketu, je hlavním cílem i v případě letenkylevne.cz. „I na prodej letenek se váže spousta služeb, které můžeme poskytnout. Chceme, aby zákazník dostal kompletní servis za tu nejvýhodnější cenu. Pro prodej letenek už ale přestává být jediným kritériem pouze cena tlačená dolů, lidé chtějí kupovat letenky výhodně, ale s přidanou hodnotou,“ uvádí Vít Rosberg, CEO letenkylevne.cz.

Pro zajištění nejvýhodnější kombinace služeb je nutné, aby se letenkylevne.cz spojily s nejsilnějšími hráči z oboru i partnery z oblastí, které s létáním nepřímo souvisejí. Ke klíčovým partnerům z oblasti cestovního ruchu patří například Amadeus nebo Skyscanner, díky nimž nabízejí letenkylevne.cz stovky milionů letů. Mezi partnery služby patří také Liftago nebo parkoviště letiště Václava Havla, kde dostávají zákazníci voucher na týdenní parkování zdarma včetně umytí jejich osobního automobilu. Významným benefitem bude také vlastní edice platinových platebních karet: „Připravujeme speciální edici karet VISA Platinum, které zákazníkům usnadní a zvýhodní nejen cestování, ale přinesou zcela nový model poplatků, pojištění a benefitů, a to vše zdarma,“ vysvětluje Vít Rosberg.

Způsob vyhledávání letenek se letos zásadně změní

Už od letní sezony plánuje WSF vyplnit trh zcela unikátním produktem. „Podařilo se nám objevit další mezeru na trhu, která jak věříme změní celý obor nakupování letenek. V současné době probíhá patentové řízení, které by během několika týdnů mělo být dokončeno a následně novinku uvedeme na trh,“ prozradil Vít Rosberg.

 

O společnosti letenkylevne.cz

Služba letenkylevne.cz byla spuštěna v únoru 2018 a spolu s online cestovní kanceláří Trip.market patří do společnosti WEB SHOP FLY podnikatele Víta Rosberga. Letenkylevne.cz se zaměřují na prodej nejvýhodnějších letenek z hlediska ceny i doprovodných služeb a cílí výhradně na český trh. Svůj úspěch staví na spolupráci s množstvím globálně úspěšných partnerů a kombinací jejich služeb vytváří unikátní nabídku pro české zákazníky.

Vít Rosberg, CEO letenkylevne.cz