Český startup SpaceKnow získal investici ve výši 4 mil. USD

Rozhovor s Olgou Afanasjevou, ředitelkou soutěže General AI Challenge, která právě dnes otevírá svou první výzvu
14.2.2017
Český startup OneProve míří na biliónový trh s odhalováním padělků, s pomocí STRV
21.2.2017

male real estate agent shaking hands with a mid adult man

Český startup SpaceKnow, který se zabývá analýzou založených na satelitních snímcích minulý týden ohlásil, že se mu podařilo vybrat 4 mil. USD. Za investicí stojí investiční skupina BlueYard Capital. Jedná se již o několikátou investici, která přišla do startupu sídlícího v pražském Karlíně. Celkem by se mělo jednat o 5,5 mil. USD.

Další úspěch českého startupu

Jsem potěšen, že mohu přivítat BlueYard Capital do naší SpaceKnow rodiny. Tvrdě pracujeme abychom mohli přivést náš analytický nástroj založený na umělé inteligenci a „deep learning“ na trh,“ řekl o zapojení BlueYard Capital do SpaceKnow jeho spoluzakladatel Pavel Machálek.

Vývoj analytického nástroje probíhá kompletně v Praze, kde se na něm pracuje kolem 30 vývojářů. Český startup, který byl založen v roce 2013 si však za své sídlo zvolil kalifornské San Francisko, kde má mnohem blíže k Mekce všech inovátorů, Silicon Valley.

Věříme, že SpaceKnow je unikátní v tom, že dokáže udržitelně produkovat velmi specifické informace pro socio-ekonomické, environmentální a bezpečnostní trendy které dokreslují obrázek výkonu společností, celých ekonomických odvětví či dokonce států a jejich ekonomik,“ zdůvodnil investici BlueYard Capital jeden z jejich partnerů Jason Whitmire.

Ve světě se o SpaceKnow začalo mluvit, protože skrz svůj nástroj analyzuje například růst či změny v čínské ekonomice. Vše je založeno za zpracování řady satelitních snímků, o které se stará umělá inteligence metodou „deep learning“. Abyste dovedli přesně pochopit o co se jedná, Facebook používá podobnou technologii na rozpoznávání fotografií. Obrázky jsou převedeny na číselné údaje o které se následně starají pokročilé algoritmy.

Jsme rádi, že i v České republice vznikají takto inovativní startupy a my přejeme SpaceKnow mnoho úspěchů s jejich analytickým nástrojem.

male real estate agent shaking hands with a mid adult man