Český startup OneProve míří na biliónový trh s odhalováním padělků, s pomocí STRV

Český startup SpaceKnow získal investici ve výši 4 mil. USD
16.2.2017
Hledáme ty nejlepší mentory a experty pro projekty CzechInvestu na podporu startu-pů
22.2.2017

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o investice 4 mil. USD, které obdržel český startup SpaceKnow. Jsme proto rádi, že vám v tak krátké době můžeme přinést další zprávu o českém úspěšném startupu. OneProve, jak se tato společnost jmenuje, a jenž vyrábí speciální nástroj pro rozpoznávání padělaných výrobků mobilním telefonem se rozhodl spolupracovat s předním českým startupem STRV, kterému se již podařilo vybojovat si slušné místo na americkém trhu.

Spolupráce má formu investice ze strany STRV jejíž přesná hodnota není známa, ale odhaduje se na jednotky milionů korun. Současně má investice pomoci vybrat další peníze pro růst od evropských investičních fondů. O STRV je známo, že sice podporují českou startupovou scénu jak jen mohou skrz různé startupové akce, přednášky či workshopy, nicméně jen málokdy se rozhodnou nějaký startup přímo podpořit svými penězi.

Nástroj založený na umělé inteligenci

V tomto případě však udělali výjimku. „O umělé inteligenci mluví všichni, ale málo firem ji umí opravdu využít k něčemu užitečnému a funkčnímu. Ve službě OneProve vidíme velký potenciál jak ve smyslu obchodním, tak i v jeho globálním využití,“ zdůvodnil investici generální ředitel a spolumajitel STRV David Semerád.

Nástroj OneProve se opírá o umělou inteligenci, kterou propojuje s chytrými telefony. Hlavním cílem vývojářů je vytvořit unikátní aplikaci na odhalování padělků skrz moderní chytrá zařízení.  Po této službě by pak mohli sáhnout i takový giganti jako jsou eBay, velké advokátní kanceláře, luxusní módní značky či logistické firmy.

Unikátní projekt

Ve spojení mobilních technologií a umělé inteligence jsme prvním řešením svého druhu na světě,“ řekl o nástroji OneProve jeho spoluzakladatel a současný šéf projektu Marvan Shamma.

Globální trh, na který OneProve proniká má hodnotu bilionu dolarů a český startup by si z něj rád ukrojil několik procent. My jim přejeme mnoho štěstí a těšíme se na další novinky, které přinese spolupráce OneProve s STRV.

best-internet-concept-of-global-business