Český startup Neuron soundware se prosazuje v zahraničí

Startup Jobstack.it chce v Česku sjednotit IT pracovní trh
13.5.2018
Květnový Startup Grind Praha bude s Pavlínou Zychovou, spolu-zakladatelkou startupu MyStay
15.5.2018

Secured data transfer

Firma Neuron soundware proniká na mezinárodní trh, po půlročním akceleračním programu Airbus Bizlab uspěla na veletrhu Hannover Messe s novým produktem. Již v minulosti jejich technologické řešení využily firmy jako Siemens či Volkswagen.

Česká firma Neuron soundware vytváří algoritmy, pomocí nichž je možné na základě zvuku rozpoznávat závady na technologických zařízeních. Program funguje na principu umělé inteligence a IoT; průběžně se učí a zdokonaluje v odhalování známých poruch, dokáže rozpoznat nezvyklé odchylky ve zvuku a je schopen detekovat problémy pro člověka často zprvu nerozpoznatelné.

Neuron soundware prošel v roce 2016 soutěží Vodafone Nápad roku, kde ovládl hned dvě kategorie a získal od J&T Ventures investici ve výši šestnácti milionů korun, díky které mohl plně vyvinout svůj produkt a posílit tým. Následně prošel půlročním akceleračním programem Airbusu, ve kterém i nadále působí hned v rámci třech rozdílných projektů. V dubnu se firma zúčastnila prestižního technologického veletrhu Hannover Messe, kde představila nové chytré IoT zařízení Neuron Box NB.6 a prezentovala demo funkcionality svého systému.

„Na Hannover Messe jsme získali přes 200 kontaktů na potenciální zákazníky, partnery, distributory a investory z celého světa. Dokonce o nás vyšel stránkový článek v tištěných novinách veletrhu. Zároveň pro nás bylo důležité poměření se s konkurencí v globálním měřítku. A dle našeho názoru si stojíme velmi dobře. Je to velké povzbuzení do další práce.“ shrnul prezentaci Neuron soundware na jednom z největším industriálním veletrhu na světě CEO Pavel Konečný.

Společnosti se letos také podařilo dostat se do odborné studie Cool Vendors in Acoustic Technologies for Predictive Maintenance, každoročně publikované americkou výzkumnou a poradenskou společností Gartner Inc., což je mimořádný
úspěch, který dále podpoří expanzi firmy na mezinárodní trh.

 

O Neuron soundware

Neuron soundware vyvinul technologii umělé inteligence, která rozumí zvukům. Zaměřuje se na audio diagnostiku v průmyslových zařízeních. Zvuk a vibrace jsou často nejjednodušší metoda odhalování existujících se či blížících se mechanických závad. Digitální mozek Neuron soundware umožňuje: snížení nákladů údržby, vzdálené dozory zařízení a detekci poruch v reálném čase. V roce 2016 vyhrál Neuron soundware největší českou startupovou soutěž Nápad roku, potě získal investici šestnáct milionů korun od J&T Ventures a následně začal působit i v zahraničí. Nedávno ukončila firma akcelerační program Airbus Bizlab a pokračuje v práci pro Airbus hned na třech různých projektech. Mezi její další klienty se řadí například Siemens či Volkswagen.