Český startup Gamee získal v prvním investičním kole 2,2 mil. USD

Nový vládní program Expanze přinese malým a středním podnikům až 8,8 miliard korun
29.3.2017
Rozhovor s Mírou Tenklem, novým ředitelem zahraničního zastoupení agentury CzechInvest v San Franciscu
2.4.2017

Český herní startup Gamee, za kterým stojí Božena Řežábová, slaví první velký úspěch na poli investic. Od několika investorů v čele s Initial Capital, Index Venture, Credo Ventures a několika andělských investorů se podařilo na budoucí rozvoj společnosti vybrat 2,2 mil. USD.

Projekt Gamee je cílen na mobilní platformy a je založen na HTLM5. Nejedná se však ani o hru, ani o aplikaci. Služba, kterou Gamee nabízí umožňuje přímé sdílení mobilních her pro příležitostné hráče.

Gamee si získalo pozornost mnoha hráčů

Pražský startup, který byl založen v roce 2015 v současné době nabízí více než 60 her. Pro investory je především atraktivní uživatelská základna, která podle údajů společnosti čítá 4 miliony aktivních uživatelů. Velká základna však není jediným důvodem zájmu o perspektivní český startup. Gamee ohlásilo, že má velkou návratnost hráčů po prvním měsíci, jedná se cca o 25 %. To nemusí znít jako hodně, nicméně je třeba mít na paměti, že u mobilních her a aplikací je obvyklá návratnost hráčů a uživatelů mezi 10-20 %.

Gamee jsme navrhli tak, aby lidé mohli kliknout a hrát hry během tří vteřin. Prostředí HTLM5 umožňuje snadné sdílení her, stejně snadno jako funguje sdílení videí, tedy bez nutnosti stahovat hru nebo ji hledat v mobilních obchodech,“ říká o Gamee jeho CEO Božena Řežábová.

Spolupráce se světoznámými firmami

Dobrému jménu startupu pak zajisté neuškodila spolupráce se světoznámými značkami. Od roku 2015 Gamee spolupracovali na projektech se společnostmi jako jsou Coca-Cola, Škoda Auto, NASA či fotbalový klub Manchaster City. Gamee bylo také jedním z 10 zakládajících partnerů Facebook Instant Games.

Těšíme se na další novinky z pražského startupu Gamee. K investici gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

shutterstock_532183615