Český startup Davinci TS získal 2,1 milionu eur, investiční kolo vedl Reflex Capital Ondřeje Fryce

Business Link Visionary partnerem největšího vizionářského festivalu budoucnosti Future Port Prague 2019
6.9.2019
Nová mobilní platforma Fiddo si klade za cíl propojit tuzemskou komunitu pejskařů. Aplikaci lze zdarma stáhnout jak pro iOS, tak Android
16.9.2019

Davinci TS, startup vyvíjející platformu pro skupinové rezervace hotelů, oznámil uzavření dalšího investičního kola v celkové výši 2,1 milionu eur (přibližně 55 milionů korun). Investici vedl fond Ondřeje Fryce Reflex Capital a podíleli se na něm stávající investoři – britský venture kapitálový fond Seedcamp a český J&T Ventures. Získané prostředky plánuje využít na další vývoj platformy a novou mezinárodní expanzi.

Český startup Davinci Travel System, který stojí za vývojem platformy pro skupinové rezervace propojující cestovní kanceláře s hotely, během letošního roku změnil směr expanze a nabral nové posily do týmu.

V minulém roce jsme si po otevření několika zahraničních trhů řekli, že jsme připraveni škálovat a veškerou pozornost a prostředky dali na rozvoj salesu na západních evropských trzích. Z hlediska struktury firmy ani strategie jsme však nebyli na takový krok ještě připraveni, udělali jsme proto spoustu zbytečných chyb, které nás stály peníze a hlavně ztracený čas,“ popisuje Alex Ilyash, zakladatel a CEO Davinci TS. „Pro další investiční kolo jsme proto hledali investora, který by nám dal nejen peníze, ale zároveň by nám pomohl s řízením firmy. Našli jsme jej v týmu lidí kolem Ondřeje Fryce,“ doplňuje Ilyash a odkazuje se tím na fond Reflex Capital, který aktuální investiční kolo ve výši 2,1 milionu eur vedl. Důvěru ve startup potvrdili i stávající investoři, český fond J&T Ventures a britský Seedcamp. Získané prostředky mají pomoci Davinci TS v mezinárodní expanzi i dalším vývoji samotné platformy.

Cestování je na obrovském vzestupu a platformy typu Booking.com jsou vhodné spíše pro individuální turistiku. V automatizaci skupinových rezervací spatřujeme velkou budoucnost. Davinci TS jsme ale podpořili zejména kvůli silnému zakladateli,“ říká Ondřej Fryc, managing partner fondu Reflex Capital.

Aktuálně Davinci TS spolupracuje s více než 10 tisíci hotely ve všech evropských zemích a na 300 cestovními kancelářemi z celého světa. Pro letošní rok je hlavním cílem startupu zvýšení konverze u svých zákazníků, tedy cestovních kanceláří. Davinci TS totiž během svého působení na trhu nasbíral dostatek dat, pomocí kterých dokáže lépe předvídat potřeby nových zákazníků v oblasti preferencí i doporučení na konkrétní hotely. Novinkou bude i možnost kromě ubytování skupin rezervovat další navazující služby jako večeře či konferenční místnosti. Rozšíření produktu tak reaguje na poptávku některých stávajících zákazníků, a navíc pomůže oslovit i korporátní klientelu či takzvané MICE skupiny (zkratka z anglického Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions).

Davinci TS je B2B rezervační platforma propojující cestovní kanceláře s hotely. Díky automatizovanému procesu, který v dnešní době pořád ve většině případů probíhá přes e-maily a telefony, je možné rezervovat skupinové ubytování a v blízké době také další navazující služby jako večeře nebo konferenční místnosti. Startup sídlící v Praze aktuálně spolupracuje s již více než 10 000 hotely ve všech zemích Evropy a s více než 300 cestovními kancelářemi z celého světa.

Alex Ilyash