Český startup BeWooden získal investici 10 mil. CZK

Brněnský analytický startup ContentKing získal investici téměř 9 milionů korun
11.1.2018
Peter Bečár je novým spolumajitelem investiční platformy Crowdberry
18.1.2018

Mladý tým z malé beskydské vesnice Chlebovice působící v oděvním průmyslu získal investici deset miliónů korun. Tato mladá společnost dobývá svět dřevěnými módními doplňky nejen na tuzemském a slovenském trhu, ale také v Německu, Polsku, Dánsku, Švédsku nebo Švýcarsku. Letos založili firmu v Německu a značku zastupuje také obchodní zástupce v Dánsku. Tento rok věnovali svůj čas hlavně do plánování rozvoje a získání potřebné investice. Lokální guru, Ctirad Sára říká: “Investice 10 mil. CZK nám má pomoci rozšířit náš tým, který bude prezentovat naši práci a hodnoty v zahraničí. S čím souvisí i rozšíření produktové řady, kdy chceme oslovit další řemeslníky a naplno rozvinout českou ruční práci. Ať řemeslo žije!”

Celou komunikaci s investorem měl na starosti jeden ze spoluzakladatelů BeWooden, Patrik Babinec. Úspěšnost procesu dle něj tkví v přípravě a spolupráci týmu: “Každý se specializujeme na jiný obor a navzájem se doplňujeme. Důležitý je i výběr samotného investora, neboť i on by měl zastávat vaše hodnoty a věřit ve vaši strategii.” Patrik dále doporučuje vstup investora oddalovat co nejdéle.

Pakliže jste však v momentu, že máte vybudovanou pevnou základnu a chcete penetrovat na další trhy, investice je téměř nezbytná.“ Nechoďte za investorem s  obchodním plánem, který by mohl fungovat. Váš plán musí běžet na sto procent. Musíte mít vše perfektně připraveno, fungující model, strategii a samozřejmě vždy přijďte s pokorou a otevřeností, nechcete si přece zavřít dveře.” dodává Patrik.

O Bewooden:

Pochází z Beskyd. Jejich cílem je obnovit krásu starých řemesel a umožnit gentlemanům a dámám dát najevo svůj postoj beze slov. V podhůří Beskyd se tak v roce 2013 zrodil nápad vyrábět doplňky z krásného vonícího dřeva. V současné době BeWooden čítá 14 řádných zaměstnanců, avšak reálně se k základnímu týmu připojuje dalších dvacet řemeslníků, umělců, zahraničních
spojek a počet pomáhajících se stále zvyšuje. Své jméno šíří kromě České Republiky a Slovenska také v Polsku, Německu, Dánsku, Švédsku nebo Švýcarsku.