Český fintech startup Spendee oznámil zahraniční investici ve výši 450 000 EUR

Nový ročník akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone
5.6.2017
8. ročník studentské soutěže IT SPY chce pomoci nadějným nápadům do světa
8.6.2017

Pár dní zpátky jsme vás informovali o českých startupech Gamee a Spendee a jejich úspěchu v prestižním globálním akcelerátoru Google, Launchpad Accelerator. O investici do Gamee jsme vás také informovali, a proto nás těší, že i druhý český startup z této dvojice ohlásil na konci května novou investici ve výši 450 000 EUR.

Investice pomůže s přípravou na novou bankovní směrnici

Investici Spendee obdrželi od nejmenovaného zahraničního investora. Získané finance umožní společnosti zlepšit dosavadní služby, zvýšit počet uživatelů, ale především pomohou s přípravou na spuštění nové evropské směrnice PSD2. Tato nová směrnice, která nabude účinnosti v lednu 2018 promění současný bankovní sektor, když otevře tradiční vztah mezi bankou a klientem a umožní tak sdílení informací o uživatelích. To otevře zcela nové možnosti fintech a bezpečnostním projektům.

Získání investora i následné umístění v Google Acceleratoru je pro Spendee velmi zásadní, protože díky tomu můžeme aplikaci rozvíjet a naplno se připravit na spuštění PSD2. V tu chvíli totiž dojde skutečně na lámání chleba a ukáže se, které projekty se stanou leadery v oblasti fintech,” okomentoval význam investice CEO Spendee, David Nevečeřal.

Spendee se zabývá správou osobních financí pro Android a iOS v rámci stále populárnějšího fintech sektoru. Aplikace pomáhá uživatelům sledovat jejich finance a díky precizní analýze pomáhá s ideálním využitím úspor. Jejich aplikaci si doposud stáhlo téměř dva miliony uživatelů z více než 180 zemí světa, z toho na 600 tisíc z nich ji využívá pravidelně.

shutterstock_449063638