Český Easy Software expanduje na japonském trhu, plánuje vlastní pobočku v Tokiu

Problémy s parkováním vyřešily senzory a chytrý software
3.12.2018
Hradecký podnikatelský inkubátor přijal další nadějné projekty
4.12.2018

Více než 200 firemních klientů a tisíce dalších uživatelů získala v Japonsku pro svůj nástroj řízení projektů Easy Redmine Japan česká softwarová společnost Easy Software. Po Evropské unii a Spojených státech je japonský trh pro firmu nejsilnější zahraniční aktivitou. Easy Software proto ve střednědobém horizontu uvažuje o zřízení vlastní pobočky v Japonsku.

Redmine je open source software určený řízení projektů a pro bug tracking system. Obsahuje stovky rozšíření jako Ganttův diagram a Resource management umožňující vizualizaci projektů a jejich zdrojů. Jde o multiplatformní a multidatabázový systém, který Easy Software upravuje pro potřeby korporátních zákazníků.

„Loni pro nás bylo Japonsko pátou nejsilnější zemí, letos je až desáté – hned za EU a USA. Máme tam přes 200 firemních klientů a tisíce dalších uživatelů, kteří používají například náš Free Gantt Plugin. Japonci Gantt a Resource management milují,“ konstatuje Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software. Obchodní partneři se českému dodavateli hlásí sami, protože Redmine je v Japonsku nesmírně populární. Mezi spolupracovníky české firmy patří například menší agilní společnost Hulinks nebo velký asijský IT koncern Pactera.

V rámci budování partnerské sítě jsme letos v září podnikli dvoutýdenní cestu do Japonska, Jižní Koreje a Číny, kde jsme s partnery jednali osobně. Hulinks pak přijeli za námi do Prahy,“ přiblížil Šťovíček. Zhruba do pěti let by Easy Software chtěl v Japonsku vytvořit tým stálých pracovníků, kteří se budou přímo starat o obchodní partnery a rozvíjet trh. „Pobočka by spadala pod naši londýnskou centrálu. Ale uvidíme, jaká bude realita, japonský trh je velmi specifický,“ upozorňuje Ondřej Šťovíček.

V nejbližších letech si Easy Software klade za cíl zvyšovat revenues na japonském trhu a společně s obchodními partnery chce proniknout do velkých japonských společností. „Chceme zlepšit poskytování služeb prostřednictvím partnerů. Ve střednědobém horizontu bychom rádi ustanovili brand Easy Redmine Japan jako silného japonského poskytovatele enterprise Redmine řešení,“ dodává produktový ředitel společnosti Easy Software. Výhledově pak chce firma dostat na japonský trh svoje další produkty: Easy Project a Calculoid.

O společnosti Easy Software

Společnost Easy Software patří mezi největší softwarové společnosti postavené na open source v České republice, jež nabízejí řešení pro projektový management Easy Project. Na trhu působí od roku 2007. Dodává řešení jak pro české firemní zákazníky jako jsou Česká televize, Sazka či PPF, tak pro klienty v Německu, Velké Británii a Evropské unii obecně. Silnou základnu klientů má také v Japonsku a v USA. Easy Project využívají tisíce firemních i individuálních uživatelů. Představuje komplexní systém projektového managementu, který kombinuje klasické a agilní metody projektového řízení. Easy Project umožňuje bezproblémové propojení s dalšími firemními systémy a software.