České startupy se mohou hlásit do vídeňského akceleračního programu weXelerate

Pětice českých start-upů odlétá na Web Summit do Portugalska díky programu CzechDemo
2.11.2017
O financování startupů promluví na Venture Summitu zakladatel podnikatelského centra University of California v Berkeley
6.11.2017

Šance pro české startupy

Největší startupový a inovační hub ve střední a východní Evropě, weXelerate spojuje velké korporace a mezinárodní startupy za účelem rozvoje nových oblastí služeb, vstupu na nové trhy, jakož i sjednocení influencrů, podporovatelů a investorů na jednom místě.

Hlavní část tohoto inovačního ekosystému je čtyřměsíční Accelerator program, který je otevřen startupům z celého světa. Modulární struktura programu se zaměřuje na růst, urychlení nákladově-efektivních inovačních procesů a úspěchů při zavádění nových produktů a služeb na trh. Aby se dosáhlo těchto cílů, 15 velkých podniků a více než 50 startupů se zapojilo do spolupráce během období celého turnusu.

Další turnus Accelerator programu začíná 5. března 2018 a končí 22. června 2018. Na konci programu se uskuteční Demo Day, na kterém Startup získají možnost prezentovat se potenciálním zákazníkům, zaměstnancům a komunitě investorů.

Zúčastněné startupy získají mnoho výhod

K dispozici bude více než 100 mentorů s dlouholetými zkušenostmi v oblasti podnikání, managementu nebo poradenství. Účast na Accelerator programu je bezplatná a Startupy nejsou vázány sdílením podílů ve firmě. Cestovní a životní náklady si startupy hradí sami.

Během trvání Accelerator programu mají Startupy přístup k prémiovým pracovním prostorům ve velkolepé budově v srdci Vídně – weXelerate HQ – kde se každý den konají četné vzdělávací workshopy, konference, panelové diskuse a networkingové akce.

WeXelerate se primárně zaměřuje na následující oblasti a technologie:

  1. Media
  2. Banking / Fintech
  3. Insurance
  4. Engineering
  5. Energy / Utilities
  6. Blockchain
  7. AI
  8. Mobility
  9. Security

Účastníci programu, výjimečné podnikatelské osobnosti, rozhodují o tom, jaký typ know-how, odborné poradenství nebo koučink jejich startup v současnosti potřebuje. Proto jim poskytujeme individuální přístup a dáme jim prostor, aby byly proaktivní a vytěžili z programu weXelerate co největší hodnotu,“ řekl generální ředitel společnosti weExelerate a vedoucí Accelerator programu, Stephan Jung.

Zájemci se mohou do programu přihlásit do 13. listopadu 2017 na stránce https://www.wexelerate.com/apply_now/. Více informací, fotky a videa naleznete také na: https://www.facebook.com/weXelerate/.

The weXelerate Spaces in the heart of Vienna
shutterstock_521889619