České start-upy mají šanci vycestovat na prestižní akce do Helsinek a Lisabonu

Až 70 milionů čeká na české start-upy v pokračování CzechAcceleratoru
17.5.2017
JIC, spolu s INiTS a EIT Digital pořádají startupovou akci v rámci Pionners festivalu ve Vídni
23.5.2017

Začínající podnikatelé mohou v rámci třetí výzvy vyhlášené v projektu CzechDemo vycestovat na mezinárodní veletrhy Web Summit v Lisabonu ( 6. – 9. 11 2017 v Lisabonu) a Slush v Helsinkách ( 30.11. – 1.12. 2017 v Helsinkách). Start-upy, které úspěšně projdou hodnoticím řízením, získají finanční podporu, která jim pokryje 50 až 100 procent nákladů na registraci, stánek, mentoring, cestovné a překlady.

„Začínající české firmy budou mít v Lisabonu a Helsinkách šanci představit se v mezinárodním start-upovém prostředí, kde mohou zaujmout potenciální investory. V rámci projektu CzechDemo jsme vyslali na prestižní akce v zahraničí již osm českých firem. Od začátku roku vycestovaly například na TechCrunch Disrupt v New Yorku a CES v Las Vegas,“ uvedla Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest.

Zájemci z řad českých firem, kteří chtějí propagovat své inovace na Web Summitu 2017 či na veletrhu Slush 2017, mohou poslat vyplněnou přihlášku spolu s byznys plánem od 18. června do 7. července 2017. Agentura CzechInvest plánuje v rámci projektu CzechDemo podpořit celkovou částkou přes 10 milionů korun až 144 firem, které vyšle na 12 světových akcí, postupně do roku 2019.

Start-upový veletrh a konference Slush 2017 patří k největším akcím ve Skandinávii. Více než 20 tisíc účastníků má v rámci dvoudenní akce možnost potkat se s investory i se start-upy. Součástí akce je soutěž The Slush 100 Pitching Competition, ve které mohou soutěžící start-upy získat zajímavé investice. Web Summit je největší evropský start-upový veletrh. Akce, která se letos koná v Lisabonu, každoročně hostí více než 50 tisíc účastníků. Na veletrhu se představují nejzajímavější start-upy a technologické novinky z celého světa.

Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Kompletní informace o projektu CzechDemo i podmínky účasti v něm naleznete na stránkách www.podporastartupu.cz/sluzby/czechdemo/. Přihlášky lze posílat na e-mail podporastartupu@czechinvest.org nebo prostřednictvím datové schránky.