Češi dobývají USA s platební online plaformou Calculoid

Otevřelo se přihlašování pro kreativce, kteří chtějí pomoct regionálním firmám se za voucherem zviditelnit a inovovat
13.11.2018
Do českého kosmického inkubátoru ESA BIC vstoupily první dvě firmy z Brna
14.11.2018

Populární výpočetní a platební nástroj pro weby od české společnosti Easy Software slaví úspěchy v USA i Kanadě.

Novou verzi platebního nástroje pro webová rozhraní Calculoid 2019 uvedla na americký trh česká společnost Easy Software. Jedná se o platformu pro tvorbu on-line kalkulaček, které lze propojit s elektronickým účtem na PayPalu a Stripe a vytvořit tak účinný online platební kanál šitý na míru zákazníka. Dokáže zpracovat všechny typy plateb včetně mobilních plateb. Calculoid využívají zejména instituce poskytující finanční služby, média, ale i e-shopy či známí bloggeři. Na americkém, kanadském a britském trhu má momentálně přes 20 tisíc uživatelů a jejich počet neustále roste.

Calculoid je uživatelsky velmi přívětivý nástroj, který umožní během půl hodiny vytvořit na webu kalkulačku s výpočtem ceny a platební branou, aniž by majitel webu musel řešit jakékoliv programování. Pouze si vybere z přednastavených šablon a vytvoří si online kalkulačku na míru podle vlastních potřeb,“ říká Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software. Ve verzi 2019 přináší Calculoid podporu opakovaných plateb, nový mobilní design, a umožňuje první dva týdny využívat veškeré funkce zdarma.

Šestice základních šablon Calculoidu představuje cenovou kalkulačku, kalkulačku návratnosti investic do produktů, kalkulačku pro výpočet pojištění, půjček a úvěrů, kalkulačku pro optimalizaci nákladů na projekty, kalkulačku pro výpočet úspor pro zákazníky a internetový obchod. „Naše řešení používá například světoznámá bloggerka Anna Victoria pro kalkulaci proteinů na svém blogu o fitness a zdravé výživě,“ zmiňuje Ondřej Šťovíček. „Velmi oblíbený je Calculoid hlavně v oblasti finančních služeb jako pojištění, úvěry, hypotéky, atd.“ 

Easy Software s platformou Calculoid.com míří primárně na trhy v USA a Kanadě, kde je o Calculoid největší zájem. Českou lokalizovanou verzi zatím nespustil, i když to do budoucna nevylučuje. „Určitě chceme udělat integraci s GoPay a PayU – největšími českými on-line platebními agregátory a také Global Payments pro EU,“ přibližuje produktový ředitel Easy Softwaru plány ohledně trhu EU.

O společnosti Easy Software

Společnost Easy Software patří mezi největší programátorské domy postavené na open source platformě Redmine v České republice. Na trhu působí od roku 2007. Dodává řešení jak pro české firemní zákazníky, jako jsou Česká televize, Sazka či PPF, tak pro klienty v Německu, Velké Británii a Evropské unii obecně. Silnou základnu klientů má také v Japonsku a v USA. Easy Software je tvůrcem nejsilnějšího českého řešení pro projektový management Easy Project (www.easyproject.cz), které využívá na 3 000 firemních a tisíce dalších uživatelů. Easy Project představuje komplexní systém pro projektový management, který kombinuje klasické a agilní metody projektového řízení. Easy Project mimo jiné vyniká snadným propojením s dalšími firemními systémy a software.