Celosvětový gigant Uber je konečně v Brně

Brněnský startup Flatio chce dobýt Evropu, pomoci mu k tomu má nová investice od Incomming ventures
2.2.2017
Ostravský akcelerační program Green Light se chystá na finále 4. ročníku
7.2.2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celosvětově rozšířená společnost Uber, která nabízí novou alternativu k tradičním taxi službám začíná fungovat v Brně.

Brno je druhým českým městem

V hlavním městě Praze byla služba spuštěna již v roce 2014 a v současné době má 1100 aktivním řidičů. V moravské metropoli byla služba spuštěna před dvěma dny,  1. února. Cestující si v současné době budou moci vyzkoušet pouze základní službu UberPOP, jenž nabízí základní vozidla typu Škoda Fabia za nejnižší možnou cenu. I proto mohou být dojezdové časy o něco delší, než je tomu v Praze. Spuštění dalších služeb, jako je UberSelect a UberBlack by mělo následovat.

Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je,“ řekl k otevření služby v Brně generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko, Tomáš Peťovský.

Uber už v současné době funguje ve více než 500 městech 80 zemí světa. Podle žebříčku amerického serveru Business Insider ze začátku letošního roku se jedná o nejhodnotnější americký startup s valuací 68 mil. USD.

Česká republika je pro Uber jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Od našeho příchodu do Prahy před dvěma lety vidíme neustálý růst zájmu jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů. V Česku chceme pokračovat v našich investicích a zlepšovat dopravu ve městech,” dodal Tomáš Peťovský.

Uber nabídne o víkendu službu zdarma

Všechny občany města Brna pak jistě potěší, že v rámci příchodu Uberu do Brna bude tento víkend, tedy od páteční osmnácté hodiny až do nedělní půlnoci, služba zdarma. Pro více informací o víkendové akci se podívejte do oficiální tiskové zprávy ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA