Celosvětový gigant Uber je konečně v Brně

Celosvětově rozšířená společnost Uber, která nabízí novou alternativu k tradičním taxi službám začíná fungovat v Brně.

Brno je druhým českým městem

V hlavním městě Praze byla služba spuštěna již v roce 2014 a v současné době má 1100 aktivním řidičů. V moravské metropoli byla služba spuštěna před dvěma dny,  1. února. Cestující si v současné době budou moci vyzkoušet pouze základní službu UberPOP, jenž nabízí základní vozidla typu Škoda Fabia za nejnižší možnou cenu. I proto mohou být dojezdové časy o něco delší, než je tomu v Praze. Spuštění dalších služeb, jako je UberSelect a UberBlack by mělo následovat.

Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je,“ řekl k otevření služby v Brně generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko, Tomáš Peťovský.

Uber už v současné době funguje ve více než 500 městech 80 zemí světa. Podle žebříčku amerického serveru Business Insider ze začátku letošního roku se jedná o nejhodnotnější americký startup s valuací 68 mil. USD.

Česká republika je pro Uber jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Od našeho příchodu do Prahy před dvěma lety vidíme neustálý růst zájmu jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů. V Česku chceme pokračovat v našich investicích a zlepšovat dopravu ve městech,” dodal Tomáš Peťovský.

Uber nabídne o víkendu službu zdarma

Všechny občany města Brna pak jistě potěší, že v rámci příchodu Uberu do Brna bude tento víkend, tedy od páteční osmnácté hodiny až do nedělní půlnoci, služba zdarma. Pro více informací o víkendové akci se podívejte do oficiální tiskové zprávy ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA