Brněnský startup Kiwi.com nabírá posily pro nově otevřenou pražskou pobočku

Actijoy: Jediný český startup nominovaný mezi TOP15 evropských startupů na EU-Startups konferenci 2017
29.5.2017
BioVendor získali prestižní ocenění na americké konferenci PITTCON 2017 za unikátní robotický systém
31.5.2017

Kiwi.com již otevřelo několik poboček v zahraničí, například v chorvatském Splitu, slovenské Bratislavě či španělské Barceloně. Brněnský unikátní vyhledávač letenek se nyní rozrůstá z moravské metropole do hlavního města Prahy.

Chatbot pro usnadnění zákaznické podpory

Praha tak bude druhým tuzemským městem ve kterém bude probíhat vývoj Kiwi.com. Hlavním produktem, který se bude v hlavním městě vyvíjet, je chatbot. Jedná se o autonomní systém založený na umělé inteligenci, který se bude starat o rutinní dotazy návštěvníků webu. Díky tomu by se měla zlepšit zákaznická podpora při řešení náročnějších dotazů klientů, kteří již mají letenky zakoupené a potřebují rychlou pomoc.

Náš chatbot, vyvíjený převážně v Praze, bude na základě vzorových zákaznických dotazů inteligentně identifikovat problémy, které dokáže buďto přímo vyřešit a zákazníkovi odpovědět, nebo jej přesměruje na konkrétního operátora zákaznické podpory,“ vysvětluje Jozef Képesi, CTO Kiwi.com.

Pražský Travel Hackathon

V pobočce, která vzniká na pražském Andělu je zatím neomezené množství otevřených pozic. Kiwi.com se zajímá převážně o vývojáře znalých JavaScriptu. K nabírání nových pozic hodlá brněnský startup využít nadcházející pražský Travel Hackathon, který se bude konat 23. – 24. června 2017 za podpory Starliftu, Amazonu, Kiwi.com a Liftaga. V rámci hackathonu se budou týmy snažit vytvořit aplikace související s cestováním, budou na to mít 24 hodin. Vítěz si pak odnese poukaz na letenky v hodnotě 2 500 EUR, a kdo ví, třeba i novou pracovní nabídku.

kiwi website
logo