Brněnský startup Flatio chce dobýt Evropu, pomoci mu k tomu má nová investice od Incomming ventures

CzechInvest rozšiřuje aktivity pro start-upy
1.2.2017
Celosvětový gigant Uber je konečně v Brně
3.2.2017

Český startup podnikající v oboru střednědobých pronájmů Flatio, se může pochlubit další investicí. Do Brněnského startupu vložil peníze investiční fond Incomming ventures, který spravují Adam Kurzok a Michal Mička.

Konkrétní suma, kterou Flatio podpořili, není známa. Nicméně se jedná již o druhou velkou finanční injekci za poslední rok. Na začátku minulého roku totiž koupila menšinový podíl Flatia finanční skupina Enern. Pro Flatio to znamená dostatek financí pro plánované rozšiřování aktivit.

Rozšiřování do Vídně

Již na konci minulého roku se Flatio rozšířilo za hranice České Republiky. Byty na krátko i střednědobé pronájmy tak v současné době nabízí nejen v Praze, ale i ve Vídni. „Z našich analýz podložených daty Eurostatu vychází, že lidé trávící ve Vídni mezi 15 a 90 dny utratí za ubytování 3,1 miliardy korun, což je o 1,3 miliardy více než v Praze. Vídeň vidíme jako první vlaštovku, která nám přinese zahraniční zkušenosti a ukáže směr, jak v roce 2017 obsadit další evropské metropole,“ řekl o rozšíření Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatia. „Po Vídni nás bude zajímat především Berlín, kde se podle analýzy za střednědobé ubytování utratí desetkrát více než právě ve Vídni,“ dodal.

Plány do budoucnosti

Flatio se budoucnosti rozhodně nebojí, neb mají ambiciózní plány. Do pěti let by chtěli obsadit 10% podíl na evropském trhu se střednědobým bydlením. Jestli půjde vše podle jejich plánu, tak hovoříme o 10 mld. Kč obratu za rok.

„V INCOMMING ventures vidíme silného partnera, který nám pomůže společně s Enernem vyrůst v evropského lídra v nabídce střednědobého bydlení,“ doplnil Rezek o významu partnerství s Incomming ventures.

Nadějnému brněnskému startupu přejeme mnoho štěstí v následujících letech. Troufáme si tvrdit, že o nich neslyšíme naposledy.

Cz_main
Money and Investing