Brněnský startup CleverAnalytics oznámil seed investici ve výši 10 milionů korun

Chcete rozšířit svoje startupové podnikání do Belgie, ale nevíte jak? Zúčastněte se semináře na belgickém velvyslanectví
4.4.2017
Pražský startup IP Fabric získal investici od fondu Credo Ventures ve výši 1,3 mil. EUR
6.4.2017

Businessman and Businesswoman Shaking Hands

Česká startupová scéna je schopna vyprodukovat řadu unikátních produktů a služeb o které je ve světě zájem. Ať už se jedná o české startupové giganty jako jsou Kiwi.com či menší společnosti, jako například Gamee, o kterém jsme psali minulý týden a jenž získal v prvním investičním kole 2,2 mil. USD.

Dalšímu českému startupu se totiž podařilo přilákat investora, který mu pomůže s rozvojem. CleverAnalytics je spin-off projektu CleverMaps. Byl založen v roce 2015 a v současné době vyvíjí platformu pro tzv. „location intelligence“, jenž bude fungovat v cloudu.

Investice umožní dřívější spuštění služby

Investice od skupiny MindForge má pak pomoci s vývojem analytického nástroje, který kombinuje různá data a tím vytváří zcela nový náhled na obchodování společností. Výše investice se odhaduje na více než 10 milionů korun.

CleverAnalytics na svých webových stránkách oznámili, že investice jim umožní vypuštění analytického nástroje na trh ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Český startup má však velké plány do budoucna.

Rozšiřování za hranice České republiky

Technologický a inovační hub MindForge se dlouhodobě zabývá podporou technologických projektů ve střední a východní Evropě. Navíc se chystá rozšířit záběr svého byznysu o zahraniční trhy, zvláště pak Anglii a Něměcko. I proto můžeme ve střednědobém horizontu několika let očekávat rozšíření podnikání CleverAnalytics za hranice České republiky. Dle vlastního plánu by se měl brněnský startup vydat do světa nejpozději v roce 2019.

V současné době má CleverAnalytics více než 40 zákazníků, mezi které patří Alza.cz, Rohlík.cz, Česká Spořitelna či řada dalších prodejních řetězců, e-commerce společností a bank.

K investici gratulujeme a budeme se těšit na další zajímavé zprávy z brněnského startupu.

Businessman and Businesswoman Shaking Hands
clever-analytics-mapping-software-logo