Brněnský akcelerátor JIC STARCUBE oznámil nejlepší startupy uplynulé výzvy

Interview s Rudolfem Havlíkem. Režisérem, scénaristou, cestovatelem, blogerem a jedním z nejlepších řečníků na Fuckup Nights Prague.
14.12.2016
Do pražského kosmického inkubátoru míří prvních 6 startupů
15.12.2016

Přijde nám to skoro jako včera, když jsme vás, ještě na našem starém webu informovali o spuštění osmého ročníku brněnského akcelerátoru JIC STARCUBE. Nicméně, podzim utekl jako voda a další ročník je za námi. Je tedy čas ohlédnout se za vítězi letošního ročníku.

Letošním vítězem je brněnský startup Fosh

Letošním celkovým vítězem se stal brněnský startup Fosh, který vyvíjí „zlepšovák“ pro skateboardové nadšence. Jejich zařízení totiž dokáže sledovat, o které triky se jezdec pokouší. Díky tomu může skateboardista monitorovat průběh své jízdy, zaznamenávat triky a průběžně se zlepšovat. Dominanci Fosh na letošním vyhlášení JIC STARCUBE, pak podtrhlo, že je vybrali jak diváci, tak i média a mezinárodní porota. „Když nás přijali, měli jsme jen nápad, který jsme chtěli otestovat. Po třech měsících odcházíme s jasným business plánem a road mapou pro další rok. Výhra nás nakopává o to víc, že nás ocenila nejenom porota, ale i média a diváci,“ ohodnotil výhru Martin Horák z Fosh.

Na dalších místech se umístily srbský startup Smart Toybox a pražský projekt smart capsa.

Jako druhý nejlepší startup byl vybrán srbský Smart Toybox, který vyvíjí velmi zajímavou chytrou krabici. Ta totiž prostřednictvím hry nutí děti uklízet po sobě hračky a řeší tak noční můru nejednoho rodiče – hračky roztahané co celém pokoji, či v horším případě bytě. Jedná se tak vlastně o učební pomůcku pro malé děti, které skrz hru vyučuje správnému chování a zacházení s věcmi.

Na třetí příčce se pak umístil pražský startup Smart Capsa, který vyvíjí software, pro kontrolu zákaznické loajality a spokojenosti. Jejich chatbot pak pracuje na principu umělé inteligence, která umí rozpoznat jazyk zákazníka a umožňujeme mu tak zadat objednávku v jeho přirozením jazyce.

Letos poprvé více zahraničních startupů

Jak uvedla manažerka JIC STARCUBE Hana ŠudákováDo výsledné sestavy se podařilo také dostat více evropských projektů než v minulosti. Právě touto cestou bychom se rádi vydali i do budoucna,“ Sluší se samozřejmě uvést, kdo zasedl v mezinárodní porotě, která udělovala jednu z hlavních cen. V porotě jste tak mohli najít ředitele berlínského Corporate Startup Labu Dariuse Moeiniho, zakladatelku izraelského startupu Eco-Nautical Ayelet Hashachar Baram, ředitele projektu FGSD Patricka Blunsdona či zakladatele vídeňského coworkingového prostoru Sektor5 a inkubátoru 5starts Yvese Schulze.

Partnery letošního ročníku JIC STARCUBE pak byli AVG, Honeywell, Konica Minolta, Microsoft a Y Soft. „Radost mám i z toho, že se podařilo intenzivně zapojit technologické partnery, kteří s týmy průběžně pracovali, konzultovali jejich business plány i obchodní strategie a propojili je se svými experty,“ dodala Hana Šudáková k propojení partnerů a účastníků akceleračního programu.

Vítězům i všem zúčastněným bychom tímto chtěli popřát vše nejlepší do nového roku a hodně úspěchů v budoucím podnikání! Už teď se těšíme na další ročník JIC STARCUBE!

shutterstock_532183615
shutterstock_535729309
jic