Na brněnském výstavišti proběhne evropská prezentace studentských projektů a startupů Youth Startup Festival

Projekt CzechStarter přijímá další start-upy
22.3.2018
České start-upy se vydávají objevovat japonský trh
26.3.2018

V jihomoravské mece IT technologií v Brně proběhne 16.5.2018 v pavilonu P brněnského výstaviště evropská prezentace studentských projektů a startupů Youth Startup Festival.

Organizátorem je spolek SERENDIPITY zabývající se neformálním vzděláváním v IT a polytechnice. „ V ČR neexistuje akce kde by se mohly prezentovat pod jednou střechou mládežnické projekty a bezprostředně se konfrontovat s korporátní, odbornou a veřejnou sférou„ říká ředitel festivalu Aleš Baran. Prezentovat se budou projekty dětí, mládeže a studentů základních, středních a vysokých škol od 13 do 30 let. Témata ani počet prezentovaných projektů jednoho vystavovatele nejsou omezena. Prezentace projektů se uskuteční  formou vyvěšení plakátů na stojanech, stolech a/nebo prostřednictvím prezentace na stáncích.

Návštěvníci akce si mohou vybrat svůj cool projekt. Při vstupu dostanou samolepicí lístek, který budou mít možnost vylepit přímo na vyvěšené plakáty a stánky. Podle počtu vylepených lístků se projekty vyhodnotí. Tři nejlepší v žákovské, středoškolské a vysokoškolské kategorii odmění žadatel věcnými cenami. Očekává se až 1.000 zaslaných návrhů projektů z ČR i mimo ni, ze kterých odborná komise připustí k prezentaci až 500 projektů. Festival je určen zejména studentům, pedagogům, pracovníkům středisek volného času, investorům, podnikatelů, kreativcům, startupovým odborníkům  i široké veřejnosti. Očekávaná návštěvnost je 8.000 osob. Středoškolské a vysokoškolské projekty se mohou přihlásit do pitche. Ti nejlepší budou odměněni studijní cestou do Štrasburku.

Festival se koná jako jednodenní doprovodná akce 3. ročníku mezinárodního Veletrhu Věda Výzkum Inovace 2018 v doprovodu s veletrhem práce JobFair.COOL. Součástí festivalu budou semináře na vybraná témata z oblasti vědy, podnikání, sociálních sítí, IT a networking. Závěr festivalu zakončí afterpárty.

Festival přispěje ke smysluplnému trávení volného času dětí a mládeže a motivuje žáky a studenty k formálnímu i neformálnímu vzdělávání, podnikání, soutěživosti a poznávání vědy. Studenti snadněji získají pozornost svého projektu i své osoby tj. snadněji získají projektové partnery, možnost brigády, stáže, stipendia, mentora, sponzoringu, investora apod. Navíc budou mít příležitost se poměřit s projekty v mezinárodním měřítku. Hlavními programovými partnery jsou Google a Microsoft. Výjimečností festivalu bude, že zkušení projektoví mentoři Google budou v průběhu festivalu navštěvovat vystavující a radit jim v základních otázkách dalšího rozvoje a přímá konfrontace studentských projektů s vystavujícími zástupci až 150 korporátů veletrhu VVVI.

     Festival získal záštitu Asociace krajů ČR, Evropského parlamentu, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva školství, mládeže a sportu ČR a europoslance Tomáše Zdechovského.

Více informací o akci je možno získat na www.youthstartupfestival.com.