Americký technologický gigant Oracle koupil český startup Apiary

Přihlaste se do programu Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative a získejte mezinárodní kontakty, které pomohou vašemu podnikání
23.1.2017
Přihlastě se do projektu Česko-německý program pro mladé profesionály
25.1.2017

Americký Oracle vstupuje do Apiary

Na české startupové scéně již delší dobu září hvězda pražského startupu Apiary, který se zabývá vývojem rozhraní pro programátory (API), tak aby spolu mohli komunikovat skrz různé programy a zařízení.

Startup, který již otevřel i druhou pobočku v kalifornském Silicon Valley a který zaměstnává přes třicet lidí, podepsal dohodu se společnosti Oracle. Americký technologický gigant český startup odkoupil za blíže nespecifikovanou částku, jenž by však měla odpovídat několika desítkám milionů USD. „V korunách je to desetimístná suma,“ řekl pro Hospodářské noviny jeden z hlavních investorů Apiary Ondřej Bartoš z Credo Ventures.

Jeden z největších obchodů na české startupové scéně

Jestli je to opravdu pravda, tak se jedná o jeden z největších odkupů českých startupů. Apiary se díky tomu řadí ke společnostem, jako jsou GoodData a Socialbakers, kterým se podařilo od investorů získat přes 100 milionů USD, respektive 36 milionů USD.

Služby Apiary se nejspíše zařadí do porfolia Oraclu, které již nabízí řadu vlastních API produktů. „Zákazníci Oraclu budou mít šanci využívat komplexní API management platformu, která umožní lepší kontrolu a odezvu, díky čemuž se budou moci soustředit na inovace,“ řekl v oficiálním tiskovém prohlášení zakladatel a CEO Apiary, Jakub Nešetřil a dodal „Jsme nadšeni, že se připojíme k Oraclu a že pomůžeme zákazníkům jako součást jeho cloudových služeb.“

Gratulujeme Apiary k velkému úspěchu a těšíme se, co dalšího nám v blízké budoucnosti předvedou.

shutterstock_334295060
shutterstock_125292026