Americký start-up s českými kořeny slaví úspěch v podobě investice. Sapho vybralo v druhém investičním kole 14 mil. USD

Máte zajímavý nápad nebo startup? Získejte pro něj investici až 10 milionů korun! Jubilejní desátý ročník soutěže Vodafone Nápad roku právě startuje
2.5.2017
Rozhovor s Tomášem Bednářem, spoluzakladatelem unikátního projektu Kreativní slovník. Před pár dny spustili svoji první Kickstarterovou kampaň.
5.5.2017

Sapho je americký start-up s českými kořeny, který byl založen před třemi lety několika veterány z  kalifornského Silicon Valley, kde má i oficiální sídlo. Nicméně vývoj nástroje probíhá kompletně v Praze na Václavském náměstí, kde na něj dohlíží téměř 40 vývojářů.

Staré aplikace v novém kabátu

Jejich nástroj umožňuje přetváření a přizpůsobení starších aplikací, nástrojů či systémů (např. SAP Oracle, IBM apod.) pro moderní uživatele. Starší typy aplikací již často neodpovídají potřebám uživatelů. Důvodem je samozřejmě rychle se měnící trh a aplikace, které byly vytvořené před deseti lety jsou již často nepoužitelné.

Se svým nástrojem pak Sapho slaví velké úspěchy. Již v rámci prvního investičního kola se podařilo startu-pu vybrat téměř 13,85 mil. USD. Ve druhém investičním kole, které právě skončilo, se mu podařilo vybrat ještě více, rovných 14 mil. USD. Celkově tak již vybrali téměř 28 mil. USD což z nich dělá jeden z nejrychleji rostoucích start-upů s českými kořeny. V současné době totiž roste rychleji než čeští premianti jako byly GoodData či Socialbakers.

shutterstock_415238983