Akcelerační programy

Akcelerační programy

Akcelerační programy Vám pomohou rozvinout Vaše podnikatelské záměry do životaschopného a profitabilního byznysu. Podívejte se na vybrané akcelerační programy dostupné pro startupy v České Republice a v zahraničí.

V čem spočívá akcelerační program?

Testování – Seznámíme vás s metodikou Social Lean Startup. Namísto toho, abyste vytvářeli padesátistránkový podnikatelský plán, si můžete vizuální a zábavnou formou pomocí jednoduché šablony odpovědět na zásadní otázky, které právě řešíte.

Vzdělávání – Je pro nás důležité, abyste po skončení programu samostatně zvládali veškeré situace, které na vás v budoucnu čekají. Proto po vás budeme v každém sprintu požadovat vzdělávání ve dvou oblastech – obecná úroveň a specifické vzdělávání zaměřená na konkrétní témata potřeb.

Konzultace – V každém sprintu dostanete jedinečnou možnost konzultovat své záměry a otevřené otázky se zkušenými profesionály. Mentoři se vám budou věnovat jednotlivě a vy tak získáte zpětnou vazbu přímo na míru.

Co získáš?

V rámci akcelerátoru získáš možnost účasti na workshopech, které ti pomohou s plánováním a vedením týmu, analýzou potřeb, prezentačními dovednostmi, byznys plánováním a dalšími potřebami tvého podnikání. Získáš i denní standupy a týdenní checky s mentory a experty, či pracovní zázemí v Ostravě, Brně a nebo Praze.

Kdo se může hlásit?

Startupy z oblastí:

  1. sdílení a bezpečnost informací
  2. automatizace a produktivita
  3. strojové učení a AI
  4. a nebo jakýkoliv opravdu dobrý nápad…

O co se jedná?

100 Days Challenge je unikátní akcelerační program vyvinutí profesionály z Impact Hubu v Praze, Brně a Ostravě. Můžete se učit od zkušených mentorů a více než 15 profesionálních konzultantů a partnerů, kteří vám pomohou akcelerovat vaše podnikání.

Jak probíhá akcelerační proces

Účastníci se budou účastnit 100 denního programu, v jehož rámci je čeká náročná práce, on-line kurzy o digitálních inovacích, pravidelná zpětná vazby a poradenství. Program je určen pro budoucí podnikatele a nabízí profesionální podporu pro akceleraci, expanzi a vývoj mladých inovativních nápadů.

Co jsme zač?

Nejrozsáhlejší akcelerační a vzdělávací program v oblasti společensky prospěšného podnikání působící v 15 zemích světa, který mladým lidem nabízí finanční a vzdělávací podporu.

Pro koho tu jsme?

Mladé a dospělé, od 15 do 30 let, kteří chtějí proměnit své nápady v realitu a díky nim měnit svět k lepšímu. Možnost účastnit se letního akceleračního programu získá až deset týmů.

Social Impact Award vznikla v roce 2009 ve Vídni. Nyní probíhá v 15 zemích světa a dále roste. Od vzniku SIA jsme již globálně pomohli 1 800 projektům, vzdělali jsme 13 000 účastníků, veřejného hlasování se účastnilo 106 000 lidí a obdarovali jsme 35 týmů v hodnotě 68 400 €.

Inovativním firmám pomáháme už více než 12 let. Jak to děláme?

Analyzujeme vaši firmu a připravíme plán spolupráce. Soustředíme se na zakladatele a strategické členy týmu. Pomůžeme vám vybudovat silnou strategii. Strategii aplikujeme do jednotlivých oblastí vašeho podnikání.

Co vás čeká v programu?

Pravidelné konzultace s entrepreneur in residence. Pravidelné konzultace s interními konzultanty. Až 20 hodin konzultací s externími odborníky zdarma. Přístup pro jednu osobu do coworkingového prostoru. Pronájem zasedacích místností až na 10 hodin měsíčně zdarma.

Co můžete získat

  • vyladíte byznys strategii – během seminářů proberete podnikání krok po kroku
  • vyvarujete se chyb – pomohou vám zkušení mentoři, v JIC STARCUBE je jich více než 80
  • spojíte se s partnery – díky partnerům JIC a máte možnost získat přístup k unikátnímu vybavení a kontaktům
  • získáte finanční podporu – JIC vám pomůže s financemi
  • dostanete kancelář zdarma – pracovní prostředí, místo pro jednání a relaxační zóna pro všechny členy vašeho týmu
  • otevřete si dveře k financím – JIC disponuje vlastním investičním nástrojem a díky němu poskytuje vybraným startupům venture capital financování

aPORT je tu pro pokročilejší podnikatele. Podporuje rozvoj začínajících firem, které mají připraven prototyp svého produktu nebo již hotový produkt.

Jak pomáháme?

Firma dostane svého mentora. Ve spolupráci s ním intenzivně pracuje na rozjezdu a následně škálování svého podnikání. Program je veden individuálně. Soustředí se vždy na body, které konkrétní firma potřebuje, propojí je se specialisty a poskytne kontakty.

Délka programu: 6-9 měsíců

O programu

Green Light je intenzivní akcelerační program na podporu podnikání, který vznikl v roce 2013. Jedná se o jediný ucelený program tohoto typu pro start-upy v Moravskoslezském kraji a jeho cílem je motivovat a podpořit zejména vysokoškolské studenty k realizaci vlastních podnikatelských záměrů. Základem je tříměsíční intenzivní příprava formou praktických workshopů a individuálních konzultací s mentory a experty z praxe.

Green Light podporuje nadějné a inovativní podnikatelské projekty již od fáze nápadu nezávisle na odvětvovém zaměření. Program je zdarma (vyjma 2 % z případné investice) a doposud akceleroval 34 start-upů.

Vyvrcholením programu je největší start-up show v Moravskoslezském kraji, ve které se vybrané projekty utkají před publikem, porotou a investory. Ty nejlepší si odnesou ceny v hodnotě až 150 000 Kč.

Zaměření akcelerátoru

StartupYard Accelerator je zaměřuje na ty nejinovativnější projekty. V rámci 3 měsíčního akceleračního programu se můžete těšit na zkušené mentory z celého světa, kteří mají dohromady více než 1,500 let zkušeností s řízením projektů v oblastech Dat, Mobilních aplikace a Analytiky.

Zkušenosti mentoři nabírali v těch největších společnostech od Googlu, přes Yahoo, Seznam a GoodData, až po IBM. Společnosti, které prošly StartupYardem mají 66,6% úspěšnost co se přežití byznysu týče, tedy jednu z nejvyšších v branži.